Ako sa tak začína ukazovať, spoločnosť Apple začína tak trochu expandovať aj na ostatné platformy. Všetko to začalo aplikáciou Move to iOS pre Android, ktorá má pomôcť preniesť si kontakty či iné súbory do iPhonu, poprípade iPady v prípade, že používateľ vlastnil nejaké Android zariadenie a pokračovalo aplikáciou Apple Music pre Android. Najnovšie Apple hľadá nových inžinierov pre vývoj aplikácií práve pre túto platformu.

Apple hľadá vývojárov pre Android

„Hľadáme inžinierov, ktorí nám pomôžu priniesť vzrušujúce nové produkty pre Android“

Ako sa tak zdá, spoločnosť Apple chce rozšíriť svoje pôsobisko aj na platforme Android, proti ktorej dlhé roky bojuje.

Hlavne by sme sa mohli dočkať už pre nás patrične známych aplikácií aj pre Android, medzi ktoré bude patriť napríklad iTunes Store či iBooks Store. Ďalšie aplikácie, ktoré by sa na Andoride mohli ukázať sú napríklad aplikácie ako napríklad Pages, Numbers, iMovie či Keynote.

Tieto programy kedysi predávalo Apple aj pre svoje zariadenia. Dnes ich však ponúka zadarmo. Pokiaľ by ich však prenieslo na Android určite by si mohlo nejaké peniaze pýtať a ver či nie, tieto aplikácie sú naozaj vynikajúce a podľa všetého sa nájde množstvo používateľov, ktorí im dajú prednosť pred konkurenciou.

Uvidíme teda, ako sa celá situácia s aplikáciami pre Android vyvinie. Pokiaľ vieš dobre programovať, vyskúšaj sa ozvať Applu. Nikdy nevieš, možno ťa raz zoberú. 🙂

Prečítajte si tiež  iPhone 14 sa dočká zvýšenia RAM v celom modelovom rade. Modely Pro však získajú ešte o čosi viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.