Spoločnosť Apple aktualizovala svoj operačný systém na druhú beta verziu a vývojári sa okamžite chytili a začali hľadať rôzne prvky a dáta, ktoré by mohli naznačovať nové produkty spoločnosti. Netrvalo dlho a podarilo sa im vypátrať informáciu o 21,5″ iMacu s 4K displejom. Vývojári pokračovali a objavili ďalšie novinky. Tentokrát zmienku o dotykovom Bluetooth ovládači, pravdepodobne k Apple TV.

Nový ovládač

Spoločnosť Apple by už počas tohto roka mala konečne predstaviť novú verziu Apple TV, ktorá bola naposledy aktualizovaná pred dlhými 3 rokmi, v roku 2012. Zatiaľ sme žiaden priamy únik nenašli, no v OS X El Capitan sa nachádza informácia, ktorá potvrdzuje dotykový ovládač, ktorý by mal fungovať na báze rozhrania Bluetooth. Tento ovládač by mohol byť kľúčovým prvkom k ovládaniu Apple TV, ale taktiež by sa s ním mohli dať ovládať  iné zariadenia – napríklad Mac či zariadenia, ktoré podporujú HomeKit.

Ponúknuť by mal dotykový displej, reproduktor, mikrofón a ďalšie vychytávky medzi, ktoré by mala patriť aj hlasová asistentka Siri. Nový ovládač by teda mohol byť takým multifunkčným zariadením na ovládanie Apple TV, ktorým budeš môcť ovládať aj iné zariadenia či vykonávať iné služby. Stále však ide iba o špekuláciu a tak nie je jasné, či spoločnosť Apple takýto ovládač vôbec predstaví a ak áno, nikto nevie, kedy to bude.

Apple by mohlo predstaviť nový ovládač spolu s Apple TV už počas tohto roka - svetapple.sk
Apple by mohlo predstaviť nový ovládač spolu s Apple TV už počas tohto roka – Martin Hajek
Prečítajte si tiež  Starší model Apple TV príde o podporu aplikácie YouTube
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.