Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou a to je minimálne jeden z dôvodov, prečo by si z nej mali brať príklad konkurenčné či omnoho menšie firmy, ktoré chcú byť úspešné na trhu. Steve Jobs vždy tvrdil, že základom úspechu jeho spoločnosti je fakt, že dáva ľudom len to čo naozaj chcú. Ako to teda celé funguje? 

Prvý produkt

Pokiaľ ste si niekedy naštudovali históriu spoločnosti, určite viete, že prvým zariadením bol ikonický počítač Apple 1, vďaka ktorému sa spoločnosť rozbehla a dostala sa tam, kde je dnes. Všetko sa to udialo tak, že Steve Jobs videl v projekte Steva Wozniaka obrovský potenciál a budúci záujem potencionálnych majiteľov, ktorý sa snažil predať. To sa mu nakoniec podarilo, a tak vznikol jeden z úplne prvých osobných počítačov, ktoré kedy videli svetlo sveta. Navyše toto zariadenia viedlo k vzniku druhého veľmi úspešného osobného počítača s označením Apple 2!

pple1-motherboard

V Apple vedia, kedy je ten správny čas!

S tým, že niekto dáva niekomu to, čo chce, súvisí aj to, kedy mu to dáva. Pekným príkladom je napríklad pravdepodobne najúspešnejší tablet vôbec (iPad), na ktorom sa pracovalo ešte pred iPhonom. Vtedy však Steve Jobs prišiel a povedal, že na iPad ešte nie je ten správny čas a treba vymyslieť telefón. Dnes už ho poznáme v 6. generácii! A nevolá sa nijako ináč ako iPhone.

iPad_Concept8_Volt
Jeden z konceptov iPadu – svetapple.sk

Kvalita je uprednostnená pred kvantitou!

V dobe, kedy bol Steve Jobs ešte dieťa, pomáhal svojmu adoptívnemu otcovi s výrobou nábytku. Práve on ho doviedol k tomu aby si všímal naozaj každý detail produktu. Jedným z takých bola aj prakticky neviditeľná hrana vo vnútri skrinky, ktorá musela presne lícovať z bočnou stenou. Snahu vyrobiť čo najprísnejší a zároveň najluxusnejší produkt, ostala v Coupertine aj do teraz, za čo Apple samozrejme chválime.

iPhone6corners-420x356
Apple si zakladá na kvalite svojich produktov! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.