V súčasnej dobe Apple buduje v Cupertine svoje nové sídlo, ktoré má byť naozaj obrovské a dizajnovo zaujímavé. To však neznamená, že sa sem vojdu všetci zamestnanci, ktorí v Cupertine pracujú. Práve preto si Apple prenajalo ďalšiu budovu neďaleko svojho nového Campusu. Budú sa tu nachádzať nové kancelárie a priestory pre doposiaľ neznáme projekty.

Nové projekty

Aj keď Apple buduje úplne nové sídlo, ktoré je svojimi rozmery podstatne väčšie ako to súčasné a dokáže poňať neuveriteľných 16 000 zamestnancov, ani zďaleka neponúka kapacity, ktoré by spoločnosť potrebovala. Práve preto sa rozhodla, že si prenájme ďalšiu budovu (ďalšiu píšeme preto, lebo Apple už v súčasnosti prenajíma niekoľko budov v Cupertine), ktorá sa nachádza len niekoľko desiatok či stoviek metrov od nového sídla.

Nový projekt sa nazýva Main Street Project a Apple tu bude mať prenajatých rovných 24 000 metrov štvorcových. Je teda jasné, že nepôjde o najmenšie pracovisko spoločnosti. Podľa všetkého sa tu budú nachádzať aj špeciálne priestory pre utajené projekty. Apple totiž nevyvíja len „budúce generácie“ súčasných počítačov, či iOS zariadení ale vraj sa máme tešiť na úplne nové iOS produkty!

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple práve oznámil dátum začiatku predaja Apple Vision Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.