Po tom, čo skrachovala spoločnosť GT Advanced, zostalo Apple okrem množstva problémov aj veľa nehnuteľností tejto spoločnosti, medzi ktoré patrí aj továreň na výrobu zafírového sklíčka v Arizone. Mnohí by si mohli myslieť, že táto budova získa nového majiteľa, keďže by ju Apple mohlo predať. Prípadne by ju možno mohli aj zbúrať. Každopádne, ani jeden z týchto scenárov sa nakoniec nenaplní a Apple investuje do budovy 2 miliardy amerických dolárov!

Nové dátové centrum

Je pomerne paradoxné, že Apple chce investovať 2 000 000 000$ do budovy, ktorá mala pôvodne vyrábať zafírové sklíčka pre iPhone, poprípade iné produkty, no je to tak! Celá budova bude prestavaná na úplne nové dátové centrum, ktoré bude okrem iného fungovať na báze obnoviteľných zdrojov, čo sa značnou mierou podpísalo aj na cene celej prestavby. Každopádne ide o skvelú správu pre približne  150 budúcich zamestnancov, ktorí budú v dátovom centre pracovať. Navyše prestavba ponúkne prácu ďalším približne 300 až 500 ľuďom, ktorí ju budú realizovať. Samotné Apple tvrdí, že len v USA vybudovalo viac ako 1 000 000 pracovných pozícií, no pokiaľ sa pozrieme aj na iné štáty, zistíme, že tieto čísla sú omnoho väčšie!

Továreň-svetapple.sk
Továreň-svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.