Dvojzložkova autorizácia, ako nástroj lepšieho zabezpečenia Apple ID sa objavila už v iOS 9. Odvtedy o nej nebolo veľmi počuť a pravdepodobne si o tom ani nevedel, pokiaľ si si nekontroloval svoj účet. V poslednej beta verzii iOS 10.3 sa však Apple rozhodlo používateľom jasne pripomenúť, o čo ide a pravdupovediac to takmer až vyžaduje.

Apple v iOS 10.3 vyžaduje aktivovať dvojzložkovú autorizáciu!

Aktualizácia systému iOS 10.3 je momentálne v štádiu testovania a cez Apple Beta Software Programu sme sa doň zapojili aj my, aby sme vedeli o všetkých dôležitých novinkách. Veľké zmeny nás však podľa doterajších beta verzií nečakajú.

- Reklama -

Apple si totižto šetrí novinky už na júnovú WWDC 2017, na ktorej by sme mali vidieť nové verzie operačných systémov macOS, iOS, tvOS a watchOS. Uvidíme, čo prinesú tieto novinky, avšak zamerajme sa ešte na iOS 10.3, ktorý mal byť pre všetkých dostupný niekedy v polovici marca 2017.

Bez noviniek, no so zabezpečením

Nie je tajomstvo, že iOS 10.3 neponúkne žiadne nové funkcie, aktualizácia skôr prináša zlepšenie v rýchlosti, stabilite a svižnosti systému. Applu sa do očividne darí, keďže momentálne súčasná štvrtá beta je naozaj rýchla. Je však jedna pomerne zaujímavá novinka, ktorú sme si všimli. Je ňou dvojzložková autorizácia, čo je v podstate vysoké zabezpečenie Apple ID, keďže pri prihlasovaní na neznámom zariadení je vyžadovaný šesť-miestny kód z SMS správy. V skratke to funguje tak, že na autorizovanom zariadení, povedzme iPhone nie je potrebné zadať tento kód. Avšak ak sa prihlásiš do Apple ID (alebo iCloudu), na iPhone ti príde notifikačná správa o tom, či chceš povoliť dané prihlásenie spolu s kódom, ktorý je potrebné zadať.

Apple doteraz len upozorňovalo na zapnutie tejto služby neustálymi upozorneniami na zamknutej ploche a odznakom na ikone Nastavení. Je však jasné, že Apple chce aby túto funkciu používatelia používali a tým sa viac chránili pred nechceným neoprávneným prístupom k tvojmu účtu.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Uplna blbost cela dvojzlozkova autorizacia.Uvediem priklad: Stratim iphone,tak sa chcem prihlasit na apple id a aktivovat najst moj iphone a oznacit ho ako “strateny”.Lenze pri prihlaseni na stranku apple to vypyta kod zaslany na moj ihone,ktory samozrejme nemam,kedze bol strateny.Takze si mozem akurat tak piskat.Ak existuje zname riesenie ako tento problem riesit,budem rad ked mi ho niekto prezradi,pretoze na podpore apple som nic take nenasiel.Dakujem.Juro.

    • Súhlasím blbosť ja tiež vlastným len iPhone samozrejme pred pár mesiacmi som ho stratila a samozrejme nastal problém pri hľadaní telefónu pretože som sa nedostala do iCloudu pretože má to nepustilo … takže asi tak take zabezpečenie že mobil nemám do teraz ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here