Spoločnosť Apple do roku 2013, kedy bol svetu predstavený iOS 7, bola známa predovšetkým jeho skvelou optimalizáciou a spoľahlivosťou. Netvrdíme, že iOS 7 bol zle optimalizovaný, no predsa sa začali vyskytovať prvé „chybičky“.  Nasledovalo iOS 8, pri ktorom bola na niektorých zariadeniach optimalizácia naozaj zlá a Apple to nevyriešilo ani pomocou mnohých update, ktoré počas jeho existencie vydala. Aj keď sa to možno zdá ako predčasné, už onedlho bude predstavený iOS 9, ktorý má vraj predovšetkým optimalizovať.

iOS 9

Aj keď je Apple a jeho operačný systém iOS známy predovšetkým pre svoju stabilitu, v poslednom čase sa to mení a už aj používatelia z kruhov Jablkovej spoločnosti kričia, aby s tým Apple niečo začalo robiť. Na margo toho vydáva spoločnosť jeden update za druhým ale ako sa zdá, ani to tak celkom nefunguje. iOS 8 treba jednoducho celý prerobiť, lebo akonáhle sa opraví jedna chyba, objaví sa ďalšia a ďalšia čo určite neprospieva dobrému menu iOS.

Apple však už vyvíja jeho nástupcu, ktorý má byť vraj prerobený úplne od nuly, čo sa podpíše na samotnej stabilite, či spoľahlivosti iOS 9. Netreba si teda od jeho príchodu sľubovať veľké novinky, ale naopak len skvelú optimalizáciu, ktorá bude veľkým plus pre používateľov starších zariadení. Samozrejme, že netreba očakávať ani to, že by spoločnosť nič nové nepredstavila, veď pri Apple sa vždy niečo nájde. Nebude to však zrejme nič také veľké, ako sme boli v minulosti zvyknutí!

iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Poznáme prvý alternatívny obchod mimo App Store. Dorazí v iOS 17.4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.