Spoločnosť Apple v posledných rokoch zažíva neuveriteľné úspechy a postupom času figuruje na prvom mieste v rôznych zaujímavých zoznamoch po celom svete. Tým posledným bol práve zoznam najobdivovanejších spoločností sveta, kde Apple získalo ako ináč úplne prvé miesto!

Najobdivovanejšia spoločnosť sveta!

Podľa zoznamu najobdivovanejších spoločností sveta od Fortune získalo Apple najviac bodov zo všetkých 9 kategórií vďaka čomu sa dostalo na prvú priečku tohto zoznamu. Medzi 9 kategóriami boli napríklad inovatívnosť, manažment, či využívanie firemných prostriedkov. Fortune si samozrejme Apple nezvolilo len tak a odpoveď získalo od 4 104 popredných manažérov a analytikov, ktorí si mali vybrať 10 najobľúbenejších spoločností, po boku ďalších 40, ktoré najviac obdivujú. Tí si poväčšine vybrali Apple vďaka čomu sa dostala spoločnosť z Cupertina už po ôsmy rok na poprednú priečku tohto zoznamu!

- Reklama -

Za Apple sa umiestnil Google, ktorý medziročne prebral miesto Amazonu (ten je momentálne na 4. mieste). Na treťom mieste sa potom nachádza Berkshire Hathaway, no a finálnu 5-ku zakončuje sieť kaviarní Starbucks! Azda najväčší konkurent Jablkovej spoločnosti a zároveň aj jej najväčší dodávateľ, pochádzajúci z Južnej Kórei (Samsung) sa prepadol až o 9 miest a v súčasnosti sa nachádza na 30 mieste. Podľa slov za to môže súčasná, pomerne zlá finančná situácia a samozrejme to, že sa v spoločnosti dejú veľké zmeny.

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.