Apple sa podarilo tento rok niečo, čo minulý rok žiaľ stratilo. Podarilo sa mu z trónu zosadiť legendárny Google, ktorý sa stal minulý rok najhodnotnejšou značkou sveta a prerušil tak trojročný úspech spoločnosti Apple. Dnes sa však všetko podarilo napraviť a na zoznamoch opäť figuruje spoločnosť s Apple s náskokom okolo 70 miliárd amerických dolárov! 

Najhodnotnejšia značka na svete

Aj keď si pravdepodobne Apple s podobných rebríčkov príliš veľkú hlavu nerobí, poprípade sa konatelia pousmejú a potešia, že robia dobrú robotu, tento rok sa mu podaril naozaj famózne. Vyhral totiž výskum spoločnosti  Millward Brown, ktorá hľadala najhodnotnejšiu značku na svete. Hľadanie to nebolo ľahké, keďže Apple malo silnú konkurenciu ako napríklad Google, IBM či CocaCola. 3 milióny používateľov z viac ako 50 krajín po celom svete si však vybralo spoločnosť Apple a dosadila ju na prvé miesto rebríčku.

Vďaka tomuto faktu spoločnosť získala medziročný nárast až o 67%, čo je doslova neuveriteľné číslo a jej hodnota bola vyčíslená na 246,9 milárd amerických dolárov. Vďaka tomuto nárastu je v súčasnosti Apple na prvých priečkach tohto prestížneho rebríčku a porazilo aj Google (o pomerne výraznú čiastku), ktorý mu minulý rok zobral trojročnú vedúcu pozíciu. Za tento úspech by sme určite mohli považovať fakt, že Apple predstavil iPhone 6 a aj iPhone 6 Plus ale tiež fakt, že sa o spoločnosti viac hovorilo. Čo myslíš, zaslúžilo si Apple vyhrať tento rebríček, alebo by si radšej videl na stupni víťaza nejakú inú spoločnosť?

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor ponúka dáta a volania za výhodné ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.