Nie je žiadnym tajomstvom, že minulý štvrťrok nemalo Apple práve vábivé finančné výsledky. Presne toto malo za príčinu razantný pokles hodnoty akcií a taktiež aj razantný pokles celkovej hodnoty celej značky. Hoci by si niekto mohol myslieť, že Apple sa prepadlo o niekoľko políčok nižšie, očividne to až tak zlé nie je a stále vyhráva. Dokonca si drží náskok a to nie malý!

Apple je stále najcennejšia značka

Na svete je veľa veľkých firiem, ktorých obrat a zisky sú doslova neuveriteľné, spomeňme len tie, ktoré sú na vrchole rebríčka najcennejších značiek sveta podľa Forbes. Nájdeme tu Facebook, Coca-Colu, Microsoft, Google či na úplne prvom mieste potom Apple. Práve posledná menovaná spoločnsoť zažila počas posledných dní prudký pokles hodnoty akcií a človek by aj povedal, že to nie je vôbec také rúžové, a že sa firma celkovo veľmi prepadla so svojou hodnotou.

Ako sa ale ukázalo, podľa Forbes to vôbec nie je až také zlé, hoci pokles hodnoty bol naozaj cítiť a na celkovom grafe by išla červená čiara asi celkom prudko dole, stále si drží neuveriteľný náskok nad svojími konkurenčnými spoločnosťami. Najbližšie Applu je totižto Google a ten má hodnou podľa Forbes asi 82 miliard dolárov. Apple si vraj ale drží s prehľadom prvé miesto s hodnotou 154 miliard.

Pokiaľ si tieto čísla pozrieme ešte raz, razom zistíme, že aj keď sa v Apple nedarí, stále si dokážu udržiavať aspoň raz takú hodnotu ako je celková hodnota brandu Google, čo je doslova neuveriteľné. Všetci hovoria o zlých finančných výsledkoch a ono je to vlastne pravda, skutočne neboli nič moc ale na samotnú značku aktuálne predaje až taký veľký vplyv nemali.

Dúfajme, že iPhone 6S bol posledným produktom, ktorý spôsobil takéto problémy a nový iPhone bude must-have, ktorý si kúpy každý.

Apple - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  iOS 14 dostal skvelú minimalistickú bezpečnostnú funkciu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.