MacBook zaznamenal úspešný štvrťrok

Spoločnosť Strategy Analytics zverejnila výskum, v ktorom sa zameriava na predaje notebookov. Sleduje konkrétne dáta z tretieho štvrťroku 2020, no a tie sú pre spoločnosť Apple viac ako priaznivé. Podľa výsledkov sa jedná o štvrtého najväčšieho výrobcu notebookov na svete. Pokiaľ to takto pôjde ďalej, ľahko prekoná aj Dell na treťom mieste (podiel: 13,7% a predaj 8,5m kusov).

V mesiacoch júl, august a september sa Applu podarilo predať až 6 miliónov MacBookov. Ak sa pozrieme na rovnaké obdobie počas (Q3) 2019, zistíme, že vtedy to bolo „len“ 4,3 milióna MacBookov. Nárastu o 1,7 milióna pravdepodobne pomohla aj pandémia koronavírusu. Ľudia pracujú z domu a tak hľadali spoľahlivý a výkonný hardvér.

Celkový nárast v percentách predstavuje pre spoločnosť Apple až 34%. Kým v roku 2019 držala 9,3% trhu, dnes je to už 9,7% trhu. Počítače sa vo všeobecnosti predávali oveľa lepšie, než kedykoľvek predtým. Všetci výrobcovia dodali zákazníkom, počas Q3 2019, 46,2 milióna zariadení, zatiaľ čo počas Q3 2020 to bolo až 62,2 milióna zariadení (o 34% viac). Apple v podstate kopíruje tento trend.

Najväčším výrobcom notebookov sa stala spoločnosť HP (podiel: 23,6% a predaj 14,7m kusov). S tesným náskokom porazila Lenovo (podiel: 23,6% a predaj 14,6m kusov).

Uvidíme, ako to bude vyzerať v skorej budúcnosti. Ako iste viete, záujem o Macy sa v poslednej dobe rapídne zvýšil a to vďaka novej platforme Apple Sillicon a procesoru M1.

Ľahko sa môže stať, že cupertinský gigant to v predvianočnom období dotiahne na tretie miesto. Nechajme sa prekvapiť. Kúpili ste si v poslednej dobe MacBook? O aký model išlo?

Prečítajte si tiež  Koľko stojí účasť na WWDC? Prezradíme ti sumu a aj to, že na to treba veľa nervov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.