To, že je Apple našou najobľúbenejšou spoločnosťou pravdepodobne nebude náhoda. Potvrdil to aj magazín Fortune, ktorý ho umiestnil už 9. rokom na vrchol rebríčka najobdivovanejších spoločností na svete. Takéto ocenenie prichádza práve včas, kedy Apple silno vzdoruje americkej vláde, ktorá sa silou mocou snaží pretlačiť do iPhonov a tak núti Apple v zariadeniach používať backdoors. Apple ale hovorí jednoducho nie!

Apple je už 9. rokom po sebe najobdivovanješou značkou!

Apple musí podľa všetkého obdivovať pravdepodobne každý úspešný či neúspešný podnikateľ. Je to jednoducho fenomén a to, s akou maržou dokáže predávať svoje produkty je neskutočné. Na jednom iPhone zarobí približne minimálnu mzdu jedného slováka a to potom ako od predajnej ceny odpočítame peniaze, ktoré boli vložené do vývoja, propagácie a samozrejme minuté na výrobu.

- Reklama -

Okrem iného ale ukazuje aj to, ako sa dá fantasticky recyklovať každý jeden vyrobený iPhone či napríklad to, ako chrániť našu planétu, vďaka výstavbe obrovských plôch solárnych elektrárni. Každá jedna elektráreň poháňa fabriky od Apple a to navyše dohliada aj napríklad na naše lesy. Veď to, že v okolí mnohých Apple Store obchodov zrazu pribudla zeleň nie je náhoda. Na miesta, kde pred tým stála len betónová džungľa ich vysadilo práve Apple! Rovanko to platí aj pre nové sídlo, ktoré bude plne “zelené”!

Apple.com

Najnovšie ale Apple bojuje proti FBI, ktoré ho núti, aby do systému, ktorý sa nachádza v iPhone či v iPade – iOS, umiestnilo backdoors (zadné dvierka), ktoré umožnia sledovať ich majiteľov. To sa Applu, ktoré veľmi prísne dohliada na súkromie, vôbec nepáči a nič podobné do telefónu zaviesť neplánuje. S postojom Applu k súkromiu používateľov súhlasia aj iné obrovské korporácie. Apple sa teda len tak nedá a aj preto jej právoplatne musí byť udelený titul najobdivovanejšej spoločnosti na svete!

Len tak mimochodom, za Applom sa v rebríčku umiestnila spoločnosť Alphabet (áno, to je ten nový premenovaný Google). Ďalej tu máme potom Amazon.com, Berkshire Hathaway či Walt Disney. Uvidíme, ako tomu bude aj na budúci rok, ale pokiaľ bude Apple stáť za svojim slovom tak ako teraz, tak je viac ako pravdepodobné, že aj na budúci rok sa dočká už 10. rok po sebe tohto ocenenia od Fortune!

Apple - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here