Pokiaľ povieme, že Čína je v dnešnej dobe najdôležitejším trhom pre technologické spoločnosti, určite s nami budete súhlasiť. Práve na tak dôležitom trhu ako je Čína získal dnes Apple prvenstvo. Čo je však ešte lepšie? Z trónu zosadilo svojho najväčšieho konkurenta, juhokórejskú spoločnosť Samusung.

Prvenstvo

Samsung sa stal najobľúbenejšou spoločnosťou na Čínskom v roku 2012. Odvtedy si držal dva roky prvenstvo. Dnes však prichádza obrovský zvrat, kedy Samsung z trónu zosadil práve Coupertinsky gigant. Tento výsledok prichádza z prieskumu spotrebiteľského rozsahu, v ktorom boli oslovované najmä osoby vo veku 15 až 60 rokov. Prieskum sa samozrejme uskutočňuje každoročne a vždy sa v ňom vyskytne jedná firma, ktorá sa umiestni na jeho vrchole. Tento rok sa ho zúčastnilo až 13 500 respondentov.

samsung (1)
Samsung už nie je najlepší! – svetapple.sk

Prečo?

Aj napriek tomu, že na túto otázku zrejme poznáte odpoveď, predsa len je zaujímavé opýtať sa, prečo vlastne Apple, ktorý má na trhu omnoho menej počítačov, smartfónov či tabletov ako Samsung porazil túto spoločnosť? Je to jednoduché. Apple ide na to totiž úplne ináč. Kým Samsung sa sústreďuje najmä na trhový podiel a pri tom zanedbáva kvalitu svojich zariadení, Apple funguje presne naopak. Tajomstvo úspechu je práve v kvalite výrobkov. Apple totiž niekoľkokrát naznačilo, že ho trhový podiel nezaujíma tak ako jeho produkty, čo sa jednoznačne podpísalo aj pod týmto úspechom! 🙂

iphone-6-s5
Kvalita víťazí! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.