Spoločnosť Apple vie ako zaujať a kým v minulosti sme boli svedkami výmenných akcií starších iPhonov, kedy vám jednoducho za váš starší model zaplatili darčekovou poukážkou a vy ste si následne zakúpili nový model, dnes prichádza Apple s niečim novým, čo konkurencia proti Jablkovej spoločnosti používa už roky. Vymení vám Android (zrejme aj Windows Phone) za darčekovú poukážku na nákup v obchodoch Apple Store!

Sila Apple

V tomto článku by sme sa mohli rozpisovať o tom, ako Apple už podobné akcie robil (aj keď ešte neboli zamerané na výkup Androidov), no radšej by som prešiel k inej veci. Prešiel by som k tomu, že tu spoločnosť ukazuje svoju silu a postavenie na trhu. Podobné akcie už totiž robili spoločnosti ako BlackBerry či Microsoft, no ako sa dalo predpokladať, skončili absolútnym fiaskom, lebo ich zariadenia jednoducho nemali na to, aby mohli konkurovať Jablkovej spoločnosti. Pokiaľ sa to však stane naopak, tak Apple má zaručený úspech a konkurencia problém. Nejeden majiteľ Androidu by radšej išiel do iOS a podobná akcia ho len a len podnieti.

- Reklama -

Celá výmená má prebehnúť tak, že vy prídete do Apple Store a ukážete zamestnancovi váš Android smartfón. Ten ho na základe vonkajšieho stavu, no a samozrejme toho, o aký model vlastne ide, nacení, zoberie a následne vám vráti peniaze formou darčekovej poukážky, za ktorú si môžete kúpiť iPhone. Spoločnosť tvrdí, že doterajšie „recyklačné“ akcie mali úspech, pretože iPhony zaznamenali rast. Je teda zrejmé, že to tak bude aj v tomto prípade! Akcia sa začne už onedlho.

Apple vs. Microsoft vs. Android (Google) - svetapple.sk
Apple vs. Microsoft vs. Android (Google) – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.