Spoločnosť Apple používa aplikáciu „Move to iOS“ (Presunúť na iOS), aby novým majiteľom iPhonu uľahčila prechod z Androidu.

V rámci tohto procesu sa zjednodušuje prenos rôzneho obsahu, ako napríklad kontaktov, histórie správ, fotografií a videí, webových záložiek, informácií o účtoch, kalendárov, hudby, pozadí atď.

Samotná aplikácia existuje od roku 2015, ale nový operačný systém iOS 15 ju značne vylepšuje.

Čo nové ponúka Move to iOS v iOS 15? 

Apple Move to iOS 15

Používateľom Androidu umožňuje napríklad prenášať fotoalbumy, súbory, priečinky a nastavenia prístupnosti, aby im bol hneď od začiatku k dispozícii personalizovanejší zážitok z používania iPhonu.

Spoločnosť Apple sa tiež snaží celý proces zjednodušiť implementáciou QR kódu, ktorý môžu používatelia Androidu naskenovať do svojho existujúceho zariadenia a automaticky sa im zobrazí odkaz na aplikáciu Move to iOS v obchode Google Play. Tú si potom iba nainštalujú, aktivujú a môžu spustiť celý proces migrácie súborov a dát.

Vyššie spomínané možnosti budú k dispozícii iba pri nastavovaní nového iPhonu so systémom iOS 15. Je možné, že bude potrebná i nová verzia aplikácie Move to iOS, ktorá zatiaľ nie je k dispozícii. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Kedy Apple vydá iOS 16.2 s ďalšími novinkami a opravami chýb? Konečne to vieme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.