To, že Apple musí kráčať s dobou je asi každému jasné. Niektoré technológie ale stále nemá vyvinuté a konkurencia ich ponúka už dávno, čoho výsledkom je to, že Apple trošíčku zaostáva. Každopádne, Apple nezaostáva, len sa sústredí na iné veci. Indukčné nabíjanie ponúkajú už aj mnohé konkurenčné spoločnosti, Apple by mohol byť ďalšou veľkou firmou, ktorá by ho mohla ponúkať! 

Apple má nových inžinierov na bezdrôtové nabíjanie

Indukčné nabíjanie v dnešnej dobe viacmenej ešte len začína, technológia už je síce použiteľná, no pravda je taká, že je stále v plienkach, pretože stále nefunguje úplne tak, ako by sme asi chceli. Aj preto je dosť možné, že s ňou Apple ráta až do budúcnosti. Nechce ponúkať niečo, čo ľudia aj tak nebudú používať, pretože nabíjanie cez kábel je rýchlejšie. Každopádne, predsalen na niečom pracuje!

- Reklama -

Hovoríme o startupe uBeam, ktorý je známy presne bezdrôtovým nabíjaním. Chalani vraj dokážu vytvoriť indukčné nabíjanie, teda nabíjanie, kedy sa zariadenie aj nabíjacia plocha buď dotýkajú, alebo sú vzdialené len pár centimetrov od seba. Každopádne, startup má sám o sebe existenčné problémy a presne preto inžinieri v spoločnosti zo strachu o pracovné miesto hľadajú nové možnosti, kde by sa mohli realizovať, a aká je lepšia možnosť ako ísť pracovať do Apple?

Appe Watch - svetapple.sk

Práve jedna z najznámejších technologických firiem na svete naberá nových inžinierov z tohto odvetvia a akonáhle začal mať uBeam problémy, využili situáciu a Apple tak získalo hneď dvoch expertov na indukčné nabíjanie. Tí majú samozrejme fantastické pracovné podmienky a určite aj vysokú mzdu. Samozrejme nechceme predbiehať, ale pravda je taká, že do budúcnosti sa bude musieť aj Apple prispôsobiť trhu a pokiaľ je bezdrôtové nabíjanie budúcnosť nabíjania, Apple ho musí ponúknuť tiež.

Presne preto už dnes pracuje na tom, aby v čase, kedy bude takýto štýl nabíjania ešte viac v móde mohol ponúknuť aj svoje riešenie. Je možné, že to bude už na budúci rok ale je tiež možné, že ho neuvidíme nikdy. No nechajme to na Apple, ľudí na to má! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.