Apple si z času na čas dá patentovať rôzne technológie, ktoré by mohli zlepšiť používanie jeho produktov. Možno niektoré z nich ostanú navždy len nepoužité patenty, ale tento by mohol zvýšiť úroveň zabezpečenia.

Tento patent popisuje metódu sprístupnenia tajného režimu paniky na iPhone, keď je odomykaný so špecifickým odtlačkom, teda niektorým konkrétnym zo svojich prstov. Mohlo by to znamenať, že iPhone uzamkne prístup k osobným informáciám alebo iPhone resetuje. Vo všeobecnosti teda ide o systém, ktorý sa aktivuje, pokiaľ je používateľ donútený odomknúť telefón pomocou odtlačku a odomkne ho daným protom, na to určeným. Posledné generácie iPhonov používajú technológiu Touch ID, kde používateľ môže pridať jeden, alebo viacero odtlačkov prstov pre odomykanie.

S týmto patentom, by Apple mohol pridať možnosť odtlačku prsta pre aktiváciu režimu paniky. Počas zapnutého režimu by iPhone mohol odfotiť alebo nahrať zlodeja a tým snímky či video zaslať do iCloudu. Problém je v tom, že iPhone by musel byť online. To, že si Apple dal túto technológiu patentovať však neznamená, že ju použije v ďalšej generácii iPhonu.

touch-id

Zdroj: businessinsider.com

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra je v extrémnych zľavách: Kúpite ho o tretinu lacnejšie, ako iPhone 15 Pro Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -