Americký patentový úrad zamietol jablkovej spoločnosti žiadosť o pridelenie ochrannej známky na názov Touch ID. Dôvodom má byť to, že sa príliš podobá na iný názov.

Kronos Touch ID

Práve tento názov stojí za problémami Apple. Spoločnosť Kronos si ho dala patentovať ešte v roku 2003, kedy v Coupertine ani nevedeli, že idú pracovať na svojom vlastnom smartfóne a nie to, že bude obsahovať senzor odtlačkov prstov s takmer identickým názvom. Ten sa má navyše objaviť aj v ďalších nových zariadeniach a tak spoločnosť na výber len z dvoch možných riešení!

touch-id-ipad-5-FSMdotCOM
Jedným zo zariadení, ktoré ponúknu Touch ID by mal byť práve iPad Air/mini – svetapple.sk

Premenovať Touch ID

Prvým z nich je taký, že Apple kompletne premenuje názov svojho snímača odtlačkov prstov a vyhne sa tak zbytočným problémom s jeho ochrannou známkou. Tento spôsob sa však zdá menej pravdepodobný, kedže Apple už raz tento senzor nejako nazval a vytvoril si s ním vo svete isté meno.

Apple zaplatí

Druhým tým reálnejším bude to, žejablková spoločnosť licencuje ochrannú známku spoločnosti Kronos, alebo by ju od nej jednoducho odkúpila. Ide o omnoho reálnejší scenár a ako Apple poznáme, zrejme sa tak aj stane. Nebolo by to, totiž po prvýkrát, kedy mali v Coupertine problémy s ochrannou známkou, napríklad pri názve iPhone kedy ho už vlastnila Americká spoločnosť Cisco a Brazílska IGB alebo pri názve iPad, ktorý v Číne vlastnila spoločnosť Proview Technology. Dá sa teda očakávať, že si Apple podobným spôsobom kúpi aj označenie Touch ID!

4f27aefeebe5100ee2c8cf8b884621e7
Takto vyzerá prístroj na detekciu odtlačkov prstov od spoločnosti Kronos – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.