Spoločnosť Apple predstavila svoje mapy ešte v roku 2012 kedy ich nahradila alternatívou od Google. Apple Mapy dostali aj špeciálnu funkciu Flyover, ktorá prispela k ich počiatočnému neúspechu pre zlé zobrazenie. Od predstavenia však prešlo 2 a pol roka a my tu máme omnoho dokonalejšie mapy s funkciou Flyover, v ktorej sa dokonca hýbu objekty!

Pohyblivé objekty vo Flyover

Je jasné, že keď malo Google svoj Street View tak aj Apple chcelo ponúknuť niečo vlastné, čo konkurencia nemá. Spoločnosť sa preto rozhodla, že pôjde cestou „3D“ a začne rôzne objekty a mestá zobrazovať na mapách v troch rozmeroch. Na prvý pohľad to vyzeralo dobre, no vo Flyover sa objavovali fatálne chyby, spojené s chybnými mapami a to vôbec nepomohlo k dobrému menu daných máp. Časy sa však zmenili a spoločnosť už stihla pridať aj pohyblivé objekty do Flyover.

Zdá sa, že inžinierom v Apple sa zdali niektoré mesta jednoducho príliš nudné a statické a tak sa rozhodli, že ich oživia. Začali hneď Londýnom a Londýnskym okom, ktoré sa zrazu dostalo do pohybu! Okrem iného porozhybovali aj hodiny na slávnom Big Bene, no žiaľ tu rozdieľ nie je vidno okamžite vzhľadom na to, že hodiny sa točia podľa reálneho času a človek si prípadnú zmenu všimne až po niekoľkých minútach. Čo si o tom myslíte vy? Vyzerá to lepšie, keď sa to hýbe no nie? 🙂

 

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život mužovi pred istou smrťou: Dokonca pri tom spal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.