Tak ako sme spomínali už v jednom dnešnom článku, spoločnosť Apple a taktiež spoločnosť Twitter sa rozhodli, že uprednostnia  používateľa pred technológiou a ten následne nebude musieť byť zahltený automatizáciou a algoritmami. V prípade Apple to však neplatí len pre aplikáciu News, ale aj pre novú službu Apple Music. Aj tu vo veľkom zohrá svoju úlohu „Ľudský faktor“!

Beats 1

Spoločnosť Apple predstavila novú službu Apple Music, ktorá by mala byť najlepšou streamovaciou službou na svete a ako sa zdá, tento cieľ nebude mať Apple vôbec ťažké dosiahnuť. Jadro novej služby však nebude až také zložité ako služba samotná.

- Reklama -

V prípade, že si vyberieš rádiovú stanicu Beats 1, zrejme budeš milo prekvapený, pretože Playlisty nebudú vyberať žiadne roboty ani algoritmy, ale práve naopak. Pôjde o ľudí, ktorí sú v hudobnom priemysle viac menej experti a stanica by mala byť tým pádom mimoriadne obľúbená, najmä kvôli tomu, že hudba, ktorá bude vychádzať z nej bude jednoducho skvelá a dokonalo namiešaná. Spoločnosť Apple vkladá práve do tejto techniky výberu skladieb naozaj obrovské nádeje vzhľadom na to, že dúfa, že sa služba značne odlíši od konkurencie.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.