Spoločnosť Apple predstavila svoju novú stremovaciu službu Apple Music, ktorá určite spraví veľký neporiadok na trhu s podobnými službami. Konkurencia má jednu výhodu. Väčšina ponúka podobné množstvo hudby za polovičnú cenu ako Apple avšak Apple ju možno porazí aj v tomto smere. Podľa toho, čo sa začína objavovať bude cena prispôsobená regiónu.

V Rusku a Indii je omnoho lacnejšia

S cenou 9,99 dolára za verziu pre jednotlivca Apple určite neprekvapil. Dalo sa čakať, že vzhľadom na to, o akú spoločnosť bude služba o čosi drahšia. Avšak čím už Apple prekvapil, je cena na iných miestach ako napríklad v Rusku či Indii. Testeri totiž dostali nové maily, ktoré ich informujú o tom, že si môžu predplatiť Apple Muic. Cena za túto službu je však v tomto pípade omnoho nižšia ako zrejme očakávali.

V Indii stoji Apple Music len 120 rupii, čo je v skutočnosti asi 1,9 dolára. Pokiaľ by si však chceli obyvatelia zaplatiť za drahšiu verziu pre celú rodinu, cena bude len 180 rupii čo je v prepočte okolo 2,8 dolára. Avšak India nie je jediné miesto, kde sa niečo podobné môže stať. Apple toto urobilo aj v Rusku kde služba stojí vo verzii pre jednotlivca 169 rubľov teda asi 3$ a vo verzí pre rodinu 259 rubľov čo je 4,6$.

V tom prípade celkom logicky vychádza, že cena by mohla byť nižšie aj u nás či v susedných Čechách. Netreba sa však plašiť, možno išlo len o akciu pre testerov. Každopádne, pokiaľ Apple niečo podobné ponúkne, zrejme si tým šplhne poriadne vysoko a konkurencia si bude môcť už len pískať!

Prečítajte si tiež  Vieme, prečo v Safari nespustíš Spotify!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.