Spoločnosť Apple robí veľké zmeny a dnes ohlásila aj Apple Music festival, ktorý sa bude konať 19. septembra. Nie, nepomýlili sme sa, Apple skutočne premenovalo legendárny iTunes Festival na spomínaný Apple Music festival a to ani zďaleka nie sú všetky zmeny! Miesto konania však stále ostáva v Londýne.

Zmeny

Legendárny festival spoločnosti Apple, ktorý sa každým rokom koná v centre Londýna sa bude opakovať aj tento rok avšak pod trošku iným názvom. Nebude to totiž klasický iTunes festival tak, ako sme naň boli zvyknutí ale Apple Music festival. Dôvodov to má hneď viac aj keď mi poznáme len dva. Jedným z nich je, že Apple chce aj pomocou tohto názvu poukázať na svoju vlastnú hudobnú streamovaciu službu a vďaka tomu, že názov vložilo priamo do mena festivalu spravilo naozaj vynikajúcu reklamu. Druhý dôvod je taký, že iTunes Festival síce propagoval iTunes ale až tak moc nepropagoval Apple. Spojenie Apple a Music dáva jasne najavo, že tieto dve odvetvia jednoducho k sebe patria.

- Reklama -

Druhá veľmi podstatná zmena je, že festival nebude trvať celých 30 dní ako doteraz ale žiaľ len 10 dní. Dôvodom pravdepodobne nie je šetrenie ale skôr fakt, že záujem o množstvo koncertov by mohol byť mizivý. Na festivale však vystúpia mená ako Pharrell, One Direction, Florence + The Machine, takže sa máme určite na čo tešiť! 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.