Pokiaľ aj ty patríš medzi tých, ktorý začali vo veľkom používať službu Apple Music na svojich iOS zariadeniach, určite si postrehol jeden nepríjemný detail, ktorý sa ti určite nepáči. Nová služba síce prináša neuveriteľné množstvo hudby avšak okrem mobilných dát výrazne vplýva aj na výdrž batérie. Podľa informácií môže byť výdrž iPhonu pri využívaní tejto služby len 3 hodinová!

Apple Music a vplyv na batériu

Nová streamovacia služba, ktorú spoločnosť Apple vydalo len pred pár dňami má prvý pomerne veľký problém, s ktorým vo veľkom bojujú majitelia iOS zariadení (predovšetkým starších modelov). Podľa ich slov má totiž Apple Music veľmi negatívny vplyv na batériu ich zariadení a to nie len v nejakých percentách. Pokiaľ majú pustenú hudbu cez túto službu, vraj im iPhone vydrží len okolo 3 hodín, čo je naozaj žalostne málo.

- Reklama -
Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk

Hlavným dôvodom, prečo má Apple Music tento problém je to, že ide o streamovaciu službu a tak potrebuje neustále využívať mobilné dáta, ktoré sú už sami o sebe veľkým spotrebiteľom. Pridajme k tomu aj vyťažnosť procesora, ktorý pracuje v tomto prípade asi dvojnásobne a podľa slov sa dokonca zvykne aj prehrievať a máme tu pomerne veľký odber.

Najhoršie však na tom celom je, že sa výdrž nedá nijako predĺžiť alebo neexistuje žiadna funkcia, ktorá by nadmernému odberu aspoň čiastočne zabránila. Práve preto používateľom, ktorý majú s výdržou batérie problém ostáva len jediné. Hudba v Apple Music sa dá počúvať aj v offline režime a vďaka tejto možnosti ušetríš nielen batériu ale aj dáta. Druhou možnosťou je používať Apple Music výhradne na Macu, ktorý má výdrž omnoho lepšiu.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.