Apple Music nahradilo prakticky celú aplikáciu Hudba v tvojom iPhone, čím sa zlúčila služba s predošlou aplikáciou a vzniklo niečo, v čom osobne vidím tak trošku chaos. Osobne milujem Apple produkty a keď som z niečoho fascinovaný, dokážem o tom napísať ozaj superlatívy avšak z Apple Music (vzhľadovo) až tak spokojný nie som. Mám pocit, že celá aplikácia „Hudba“ teraz vyzerá podstatne chaotickejšie ako predtým.

Chaotická služba

Apple Music je tu  snami asi týždeň a od jej uvedenia som si pomaly začal zvykať na to, že stará dobrá aplikácia hudba je jednoducho preč. Služba sa mi totiž naozaj páči a chcem byť jej používateľom, avšak jej vzhľad ma doslova straší. V aplikácii sa viem ako tak pohybovať, avšak myslím si, že tu toho vôbec nemuselo byť toľko, koľko tu toho je. Tak napríklad taká sekcia „Pre vás„, „Nové“ či „Connect“ sú pre mňa absolútne zbytočnými. Áno určite si nájdu aj tieto sekcie svojich fanúšikov, avšak bude ich naozaj málo, pretože nie som jediným odporcom týchto položiek v Apple Music.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music „Pre vás“ – svetapple.sk

Podľa môjho názoru sú naozaj zbytočné a pokiaľ mali byť v službe, tak tu mali byť zaradené iným spôsobom. V sekciách je navyše obrovské množstvo obrázkov, aby sa tu zmestilo čo najväčšie množstvo obsahu, avšak tým pádom sa tu objavuje veľké množstvo obsahu, ktoré nie je pre mňa ako koncového používateľa vôbec zaujímavý a prekrýva dôležitejší obsah, ktorý by som rád odsledoval.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music „Nové“ – svetapple.sk

Nepáči sa mi taktiež to, že v aplikácii nájdeme 4 z 5 tich položiek menu venovaných konkrétne „streamu“. Osobne síce službu používam v online režime, no pokiaľ nie som práve pripojený na WiFi a šetrím dáta, určite ju používam len ako offline. Pre mňa je offline asi 70/30 voči online a tak by mohla byť offline sekcia, ktorá sa tu nazýva „moja hudba“ rozložená aspoň do dvoch či troch kolóniek menu a nie naopak. Takto je jej venovaná len jedna kolónka a všetkých predošlých 5 kolóniek, ktoré boli dostupné pred Apple Music boli natlačené do jednej.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music „Moja hudba“ – svetapple.sk

Možno som trošku zaujatý voči Apple Music, pretože som bol doteraz používateľom Spotify, ktorý to mal minimálne podľa môjho názoru „ošéfované“ podstatne lepšie, avšak nie som jediný, komu vzhľad Apple Music jednoducho vadí a má pocit, že  celá služba je poriadne chaotická. Viem, že to vyzerá tak trošku, že som Apple hejter a na obranu toho poviem, že v celej službe vidím zmysel a páči sa mi to ako funguje, avšak po stránke vzhľadu a dizajnu je to jednoducho niečo, čo sa mi používa omnoho horšie ako konkurencia. Apple by na tom mohol ešte trošku zapracovať!

Prečítajte si tiež  Apple služby sa blížia k miliarde predplatiteľov. Ich úspech bude v budúcnosti držať celú firmu nad vodou
Apple Music - svetapple.sk
Apple Music „Connect“ – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.