Hudobná služba Apple Music, ktorá bola spočiatku určená len pre používateľov iPhonov sa dočkala aj oficiálneho uvedenia aplikácie pre konkurenčný operačný systém Android. Jej spusteniu predchádzalo aj verejné beta testovanie nielen aplikácie ale aj samotného streamovania hudby z iTunes.

Apple Music oficiálne už aj na Androide

Novinku, ktorú mohli používatelia Androidu testovať zožala relatívne veľký úspech, keďže si ju stiahlo viac než 5 miliónov používateľov Androidu, ktorí si chceli vyskúšať aké to je mať vo svojom smartfóne kúsok z Apple.  Teraz je však verejne dostupná a v týchto dňoch vyšla jej prvá verzia 1.0.0.

- Reklama -

Apple Music je tak k dispozícii ďalším používateľom, ktorí môžu za necelých 6 € mesačne počúvať a sťahovať viac ako 30 miliónov skladieb, ktoré sú dostupné v iTunes alebo knižnici Apple Music. Aplikácia pre Android prešla mnohými zmenami a tá aktuálna verzia obsahuje zmenu nastavenia ekvalizéra a samozrejme aj ďalšie opravy chýb.

Android vs. iOS

Je tak zrejmé, že androiďáci už teraz môžu používať funkcie v Apple Music, ktoré budú v iOS dostupné až po vydaní iOS 10. Medzi ne napr. patrí pridanie widgetu, filtrovanie nevhodné obsahu či obmedzenie cez použitie mobilných dát. Prostredie aplikácie je prispôsobené tomu z Androidu, takže nejde o celkom čistú iOS verziu Apple Music. V prvej verzii je aj absencia slovenčiny či češtiny, čo by však nemal byť problém, keďže denne používame aplikácie v angličtine. Pridanie ďalších jazykov sa dá očakávať v nasledujúcich aktualizáciách aplikácie. Tak ako to bolo u iOS, aj na Androide môžu prví predplatitelia využiť 3 mesiace skúšobného bezplatného používania Apple Music.

music

Môže ťa zaujímať
- Reklama -