Aha, Apple! Firma na seba automaticky strháva obrovskú pozornosť každým jedným krokom a píšu o nej média po celom svete. Vznikajú rôzne stránky, skupiny a fóra, kde sa píše iba o tejto spoločnosti. Apple má navyše dokonalo vyvinutú napríklad ekológiu, každý rok predstavuje fantastické a inovačné produkty. Je to skrátka najobdivovanejšia firma na svete a nie po prvý raz. Túto pozíciu si drží už 10 rokov!

Už 10. krát!

Pre Apple je toto ocenenie už v podstate taká stálica. Skôr by bolo čudné, keby ho nezískalo, ako keď ho získalo. Rebríček týchto firiem sa zostavuje na zákalde hodnotenia rôznych analytikov, manažérov, riaditeľov a ľudí, ktorí sa pohybujú v biznise či v rôznych technologických odvetviach. Práve oni majú najväčšie právo hodnotiť niečo, do čoho sa vyznajú a práve oni už od roku 2007 volia práve Apple ako najobdivovanejšiu spoločnosť na svete.

- Reklama -

Do úvahy sa v tomto smere berie hneď niekoľko aspektov. Je tu napríklad výroba, marketing, samotné inovácie a služby, samozrejme produkty, no a potom v neposlednom rade aj také veci ako manažment, pracovné podmienky, ekológia a podobne.

Nezohľadňuje sa tu teda len jeden fakt a hodnotenie musí byť objektívne, aby prešlo cez porotu. Apple je objektívne už 10. rokov najobdivovanejšie a my sa nemáme ani čomu čudovať. Firma všetky menované “aspekty”, ktoré môže ovplyvniť bodovanie spĺňa doslova na výbornú.

Okrem iného sa pod Applom zaradili aj spoločnosti ako Amazon, Starbucks, Berkshire Hathaway či Disney. Tieto firmy sú všetky síce pod Applom, ale aj tak im patrí obrovská pocta a gratulácia, nakoľko umiestniť sa tu je už neskutočný úspech.

Na 6. mieste potom skončil Alphabet (teda Google) a taký Samsung sa v rebríčku neukázal vôbec. 9 miesto si medzi sebou delia spoločnosti Facebook a Microsoft. Hodnotenie tu teda bolo pravdepodobne dosť podobné. Apple je stále neuveriteľne pútavá firma aj keď popravde, s odchodom Jobsa trošku stratila ducha. To ale neznamená, že ide zlým smerom. Tim Cook sa len potrebuje do toho dostať. Ak príde iPhone 8 s takými funkciami ako sa sľubuje, máme tu jasnú revolúciu! 🙂

Graf - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here