Áno, už sú to takmer tri roky od doby, kedy spoločnosť Apple predstavila svetu svoje nedokončené mapy v iOS 6 a získala tak neslávnu reputáciu, ktorú si počas uplynulých rokov veľmi ťažko napravovala. Mapové podklady vtedy poskytla známa spoločnosť TomTom, s ktorou sa Apple zdá sa rozhodol spolupracovať aj naďalej. TomTom sa dohodol s Apple na ďalšej spolupráci pre celosvetové používanie máp v iOS a OSX zariadeniach.

Apple a TomTom

Spoločnosť Apple sa opäť dohodla so spoločnosťou TomTom na spolupráci, pri poskytovaní mapových podkladov pre iOS a OS X zariadenia. Práve vďaka tejto dohode uvidíme mapy spoločnosti v našich iPhonoch či Macoch aj naďalej. Zdá sa, že Apple je s TomTom aj naďalej spokojné, aj keď zo začiatku to nebol príliš úspešný štart. Za to však zrejme už nemôže ani tak TomTom ani samotné Apple.

Veľmi zaujímavé je, že akonáhle spoločnosť Tom Tom oznámila svoju spoluprácu s cupertinskym gigantom Apple, jej akcie stúpli až o 7%, vďaka čomu sa vlastne dostali na úplne nové, 6-ročné maximum. Apple na svojich mapách veľmi intenzívne pracuje a ako už dlhodobo môžme sledovať, v súčasnej dobe sú naozaj spoľahlivé a už sa len veľmi zriedka objavia chyby, ktoré v roku 2012 znepríjemňovali život miliónom používateľom. A čo si o Apple Maps myslíš ty?

Apple Mapy - svetapple.sk
Apple Mapy – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.