Áno, už sú to takmer tri roky od doby, kedy spoločnosť Apple predstavila svetu svoje nedokončené mapy v iOS 6 a získala tak neslávnu reputáciu, ktorú si počas uplynulých rokov veľmi ťažko napravovala. Mapové podklady vtedy poskytla známa spoločnosť TomTom, s ktorou sa Apple zdá sa rozhodol spolupracovať aj naďalej. TomTom sa dohodol s Apple na ďalšej spolupráci pre celosvetové používanie máp v iOS a OSX zariadeniach.

Apple a TomTom

Spoločnosť Apple sa opäť dohodla so spoločnosťou TomTom na spolupráci, pri poskytovaní mapových podkladov pre iOS a OS X zariadenia. Práve vďaka tejto dohode uvidíme mapy spoločnosti v našich iPhonoch či Macoch aj naďalej. Zdá sa, že Apple je s TomTom aj naďalej spokojné, aj keď zo začiatku to nebol príliš úspešný štart. Za to však zrejme už nemôže ani tak TomTom ani samotné Apple.

- Reklama -

Veľmi zaujímavé je, že akonáhle spoločnosť Tom Tom oznámila svoju spoluprácu s cupertinskym gigantom Apple, jej akcie stúpli až o 7%, vďaka čomu sa vlastne dostali na úplne nové, 6-ročné maximum. Apple na svojich mapách veľmi intenzívne pracuje a ako už dlhodobo môžme sledovať, v súčasnej dobe sú naozaj spoľahlivé a už sa len veľmi zriedka objavia chyby, ktoré v roku 2012 znepríjemňovali život miliónom používateľom. A čo si o Apple Maps myslíš ty?

Apple Mapy - svetapple.sk
Apple Mapy – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.