Apple dnes opäť potvrdilo, že pracuje na projekte svojho vlastného vozidla. Do svojich kruhov prijalo hneď niekoľko expertov z automobilového priemyslu. Pochádzajú zo spoločnosti Tesla (ako ináč), Tata (indický gigant) a jedného bývalého zamestnanca zo spoločnosti Texas Instruments, ktorý okrem iného sledoval aj technológiu autonómneho jazdenia!

Noví zameanci

Noví zamestnanci spoločnosti Apple by mohli skutočne pracovať práve na projekte, ktorý celý svet nazýva Titan. Ide o autononómne vozidlo (pravdepodobne koncepcie MPV), ktoré by mohlo jazdiť na elektrinu.

Vyrobiť vozidlo si však žiada naozaj veľa roboty a na to, aby bolo toto vozidlo aj použiteľné alebo rovno najlepšie, vo svojom segmente potrebuje aj tých najlepších inžinierov z celého sveta.

Apple ich v súčasnosti prijíma jedného za druhým z rôznych automobiliek ako napríklad Tesla. Po novom tu je však aj zamestnanec Tata Motoros či Texas Instruments!

Hal Ockerse je bývalý pracovník zo spoločnosti Tesla, ktorý patrí medzi trojicu nových zamestnancov spoločnosti Apple. V Tesle bola jeho úloha pomerne dôležitá. Bol členom tímu, ktorý pracoval na systémoch, ktoré pomáhajú vodičovi pri jazde. V automobilovom priemysle sa však pohybuje už dlhšie a dávnejšie pracoval v spoločnosti, ktorá vyvíja rôzne komponenty pre automobily.

Yakshu Madaan je druhý z trojice zamestnancov a vo svojej náplni práce má uvedené, že ide o manažéra technických programov. Predtým pracoval pre automobilku Tata Motors, kde sa venoval vývoju rôznych nových metód vstrekovania paliva.

Tretím z trojice nových zamestnancov je Subhagato Dutta, ktorý doposiaľ pracoval ako dizajnér pre spoločnsoť Texas Instruments. Táto spoločnosť prišla na trh s multifunkčnými kalkulačkami a Dutta tu mal za úlohu navrhovať čipy. Taktiež však skúmal technológie, ktoré sa týkajú samojazdiacich vozidiel a vyvíjal pre ne algoritmy.

Je teda jasné, že títo zamestnanci neprišli do Apple kvôli iPhonu ani novej Apple TV. Apple jednoducho chystá niečo veľké. Už len zistiť, či je to skutočne projekt Titan a teda samojazdiaci elektromobil.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.