Apple je v súčasnosti jedným z najväčších technologických gigantov na svete, no v časoch, kedy ešte taký obrovský nebol a Steve Jobs pomáhal potápajúcemu Titanicu dostať sa opäť na hladinu, muselo nejakým spôsobom naznačiť, že prišla veľká zmena. Toto naznačovalo v reklamných kampaniach “Think Different”, ktoré prichádzali pri iMacoch v rokoch 1997-2002. Dnes, 14 rokov po tom, ako bola odvysielaná posledná reklama, Apple obnovuje tento slogan.

Apple obnovuje slogan “Think Different”!

Apple sa tento rok rozhodlo, že obnoví reklamný slogan, ktorý používalo na propagáciu počítačov iMac v rokoch 1997-2002, ktorý znel “Think Different”. Tento reklamný slogan posledne obnovovalo v roku 2009 a teraz to robí opäť. Prečo tak urobilo je zrejme jasné, po prvé jednoducho nechce aby ho použila nejaká iná spoločnosť a po druhé patent rozšíril.

- Reklama -

Znamená to teda, že teraz ho môže používať pri hodinkách Apple Watch, Apple Pencil, iPade, Apple Pay, Siri, hrách, obchodných činnostiach, predplatiteľských službách a mnohých ďalších činnostiach. Ochrana tejto známky je naozaj veľmi dôležitá. Nejde možno ani tak o to, že by ju Apple chcelo ešte niekedy v budúcnosti použiť, aj keď nie je vylúčené ani to.

Apple - svetapple.sk

Ide tu skôr o to, že by sa mohla na úspechu spoločnosti zviesť iná firma, hoci by to asi nebola dobrá reklama, bola by určite úspešná a ako sa hovorí aj zlá reklama je dobrá reklama. Spomeňme si napríklad na prípad spoločnosti Swatch, ktorá vyrába švajčiarske hodinky. Práve tá si ako pomstu za predstavenie Apple Watch dala patentovať Jobsovú obľúbenú vetičku “One more thing”, ktorú Apple dodnes používalo na svojich konferenciách. To sa ale žiaľ už nestane, pretože známku má registrovanú Swatch, ktorý sa týmto naozaj úbohým krokom pekne zviditeľnil!

Len tak mimochodom, sami chystáme značku s oblečením a momentálne finišujeme s jej prípravou čo sa predajnej časti týka. Nebudeme ešte veľa prezrádzať ale môžeme ti povedať, že bude mať veľmi veľa spoločného so sloganom “Think Different”. Preto nás sleduj a ostaň naladený!

https://youtu.be/SswMzUWOiJg

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.