Spoločnosť Apple aktuálne rieši naozaj nepríjemnú a komplikovanú globálnu „krízu“, ktorá sa týka koronavírusu. Napriek tomu sa nájdu vývojári, ktorí sa chcú priživiť na tomto trende. V App Store ale nepochodia. Ak bude aplikácia akýmkoľvek spôsobom súvisieť s touto pandémiou a nebude pochádzať od WHO, jednoducho ju kompetentní neschvália.

Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.

Apple bojuje proti globálnej kríze spojenej s koronavírusom na všetkých frontoch. Dnes sme sa dozvedeli, že všetky aplikácie, ktoré sa budú chcieť dostať do App Store a zároveň budú akýmkoľvek spôsobom súvisieť s pandémiou, bude firma dôkladne preverovať. V internetovom obchode sa neobjavia žiadne appky, ktoré nebudú pochádza priamo od svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), alebo vládnych inštitúcii.

Dnes už existujú štyria vývojári, ktorí sa pokúsili vytvoriť appku, ktorá mala informovať používateľov o aktuálnych číslach a štatistikách súvisiacich s nákazou. Každý z nich sa ale posťažoval, že jeho appka neprešla prísnym schvaľovacím procesom a vrátila sa ako zamietnutá. V takomto prípade vám teda môže pomôcť táto naša mapa, ktorá sa vám otvorí v prehliadači.

Možno sa vývojári po celom svete sťažujú, avšak to, čo robí momentálne Apple nie je vôbec zlé. Práve naopak. Ide o veľmi zodpovedné riešenie. Pokiaľ chcú kompetentní zabrániť potencionálnemu šíreniu falošných správ a informácii, musia urobiť takýto rázny krok.

Len zdravotnícke organizácie a vlády sú momentálne zdroje, ktoré môžeme označiť za relevantné. Pokiaľ ste dnes boli v obchode, určite sami uznáte, že panika, ktorá sa spustila je absolútne neadekvátna. Vyvolaná ale nebola dnes. Pretrváva už niekoľko dní. Dôvod je ten, že ľudia sú informovaní rôznymi hoaxami na Facebooku a veria im. To je veľmi nebezpečné…

Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.
Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.