Spoločnosť Apple aktuálne rieši naozaj nepríjemnú a komplikovanú globálnu „krízu“, ktorá sa týka koronavírusu. Napriek tomu sa nájdu vývojári, ktorí sa chcú priživiť na tomto trende. V App Store ale nepochodia. Ak bude aplikácia akýmkoľvek spôsobom súvisieť s touto pandémiou a nebude pochádzať od WHO, jednoducho ju kompetentní neschvália.

Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.

Apple bojuje proti globálnej kríze spojenej s koronavírusom na všetkých frontoch. Dnes sme sa dozvedeli, že všetky aplikácie, ktoré sa budú chcieť dostať do App Store a zároveň budú akýmkoľvek spôsobom súvisieť s pandémiou, bude firma dôkladne preverovať. V internetovom obchode sa neobjavia žiadne appky, ktoré nebudú pochádza priamo od svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), alebo vládnych inštitúcii.

- Reklama -

Dnes už existujú štyria vývojári, ktorí sa pokúsili vytvoriť appku, ktorá mala informovať používateľov o aktuálnych číslach a štatistikách súvisiacich s nákazou. Každý z nich sa ale posťažoval, že jeho appka neprešla prísnym schvaľovacím procesom a vrátila sa ako zamietnutá. V takomto prípade vám teda môže pomôcť táto naša mapa, ktorá sa vám otvorí v prehliadači.

Možno sa vývojári po celom svete sťažujú, avšak to, čo robí momentálne Apple nie je vôbec zlé. Práve naopak. Ide o veľmi zodpovedné riešenie. Pokiaľ chcú kompetentní zabrániť potencionálnemu šíreniu falošných správ a informácii, musia urobiť takýto rázny krok.

Len zdravotnícke organizácie a vlády sú momentálne zdroje, ktoré môžeme označiť za relevantné. Pokiaľ ste dnes boli v obchode, určite sami uznáte, že panika, ktorá sa spustila je absolútne neadekvátna. Vyvolaná ale nebola dnes. Pretrváva už niekoľko dní. Dôvod je ten, že ľudia sú informovaní rôznymi hoaxami na Facebooku a veria im. To je veľmi nebezpečné…

Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.
Apple odmieta špekulantov, ktorí chcú zarobiť na koronavíruse.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.