Tak ako sa aj predpokladalo, MacBook Pro 16″ prišiel na úkor staršieho modelu. Apple oficiálne prestalo predávať MacBook Pro 15″. V ponuke nájdeme už len dva počítače. Jeden 13″ a druhý 16″.

Apple oficiálne prestalo predávať MacBook Pro 15″.

Spoločnosť Apple urobila napokon dosť radikálny krok. Netušili sme ako sa postaví s predstavením nového MacBooku Pro 16″ k doterajšiemu modelu MacBooku Pro 15″. Nové zariadenie je už oficiálne von a my vieme, že staršiu generáciu jednoducho nahrádza. Nebude sa teda predávať popri nej ako sa možno niektorí používatelia domnievali.

Na oficiálnych internetových stránkach pri tom už starší MacBook Pro 15″ ani len nenakonfigurujete. Ak oň teda máte záujem budete sa musieť poponáhľať po skladové zásoby. Predpokladáme, že cena tohto produktu môže ísť v niektorých predajniach na úkor jeho nástupcu dole formou zliav. V súčasnej ponuke v Apple Online Storoch po celom svete však už figuruje len 13″ MacBook Pro a 16″ MacBook Pro.

Cena nového počítača štartuje s veľmi slušnou konfiguráciu na sume 2699€. Ak však budete mať záujem dostať niečo lepšie, môžete si v konečnom dôsledku pripraviť viac ako 7000€ na vrcholný model. Za tieto peniaze ale dostanete špičkový hardvér zladený so softvérom tak, že vám bude bez problémov slúžiť na tie najnáročnejšie úkony dlhé roky. Menší 13″ model ostáva v ponuke pekne po starom. Tu sa nič nemenilo…

- Reklama -
Apple oficiálne prestalo predávať MacBook Pro 15".
www.svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here