Apple už pred niekoľkými rokmi začalo pripomínať významné osobnosti, ktoré už nie sú medzi nami na svojich internetových stránkach apple.com, Dnes sa v Amerike oslavuje sviatok Martina Luther Kinga a nezabudlo na to ani Apple a na dómene .com pripomína túto významnú osobnosť, ktorá bojovala za ľudské práva.

Apple oslavuje deň Martina Luther Kinga

15. januára 1929 sa narodil Martin Luther King a v Amerike je práve k tomuto dňu štátny sviatok. Áno, je možno 18. no v Amerike je štátny sviatok niekedy v tomto období, nestáva sa často, že by padol práve na 15. januára. Tento človek, ktorý získal aj nobelovú cenu za mier bol pre mnohých veľmi významnou a hlavne inšpiratívnou osobnosťou a keďže Apple takýmto osobnostiam veľmi rado vzdáva poctu pomocou svojich internetových stránok, Martin Luther King nemohol byť žiadnou výnimkou.

- Reklama -

Martin Luther King je známy predovšetkým preto, lebo sa mu podarilo v Amerike nastoliť rasovú rovnosť a to pre mnohých veľa znamená. V dnešnej dobe už rasizmus v tejto krajine nie je taký ako kedysi a hoci sa s nim určite stále ľudia stretávajú, Apple je spoločnosťou, v ktorej ho nenájdete. Nikomu nejde o to, ako človek vyzerá či akej je farby pleti. V Apple ide iba o schopnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.