Spoločnosť Apple otvorí prvé vývojárske centrum pre iOS v Európe a bude venované aj mládeži či deťom, ktoré sa učia kódovať.

Prvé v Európe

Podľa tlačovej správy Apple, nové centrum podporí až 1,4 milióna pracovných miest v Európe. Centrum bude postavené v 3 miliónovom meste Neapol v Taliansku. Hlava spoločnosti Apple sa vyjadrila aj k tomu, že Európa je domovom niektorých z najkreatívnejších vývojárov sveta a Apple tak chce dopomôcť ďalšej generácií nadšencov. Podľa neho je úspech App Store ponúknutím rôznych príležitostí pre mnohých ľudí v každom veku a v každom biznise naprieč kontinentom.

- Reklama -

Približne 75 000 pracovných miest v Taliansku pochádza práve z App Store a nové centrum by toto číslo mohlo razantne zvýšiť. Európski vývojári vďaka App Store podľa Apple zarobili už viac ako 10,2 miliardy €. Bolo už načase, že Apple sa začal viac venovať aj starému kontinentu, čo určite prinesie aj viac európskych aplikácií. To, či Apple otvorí aj ďalšie podobné centrá ešte nie je známe, no určite bude umiestnené skôr v západnej alebo severnej Európe.

apple-logo

Zdroj: bussinesinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -