Najnovšie informácie, ktoré sa týkajú Apple Parku nám prezrádzajú, koľko čo približne stálo. Sú tu všetky budovy a priestory. Investície od Applu boli veru vysoké. Medzo dve najdrahšie časti patrí predovšetkým hlavný kampus a Steve Jobs Theatre, na ktorom sa jednoznačne nešetrilo. O akých sumách sa tu ale bavíme? Dosť vysokých na to, aby mohlo isť v prípade hlavného kampusu o 4. najdrahšiu budovu na svete!

Miliardy dolárov

Nič iné sa na toto ani napísať nedá. Pokiaľ by si si chcel niečo podobné postaviť aj ty, musel by si si zarobiť približne 5 miliard dolárov. Pre Apple to síce možno nie je až tak veľa ale pre bežného človeka ide o nepredstaviteľné peniaze. Vzhľadom na to, že spoločnosť chce ísť príkladom aj v ekológii, snažila sa urobiť všetko čo najviac šetrné voči životnému prostrediu. Podarilo sa jej to ale bolo to aj pekne drahé.

- Reklama -

Firma BuildZoom sa najnovšie dostala k dokumentom, ktoré sa týkajú stavebného povolenia na tento areál. Zároveň sa jej podarilo zistiť skoro presné ceny za všetko, čo sa tu nachádza. Apple určite nešetrilo. Najviac minulo na hlavnom kruhovom kampuse. Ten stál podľa výpočtov neuveriteĹných $427 570 867! Podľa WorldAtlas ide tak o 4. najdrahšiu budovu na tejto planéte. Jej výhodou je ale napríklad energetická sebestačnosť. Solárne panely skoro všade dokážu zabezpečiť to, že budova nepotrebuje prijímať elektrinu a všetku si dokáže vyrobiť. Apple sa teda určite časť investície vráti.

Otázne je ale kedy. Na druhú stranu, nebola to jediná, poriadne drahá budova v celom areáli. Napríklad také divadlo Steva Jobsa stálo údajne neskutočných $179 437 885. To je doslova až neuveriteľná suma za prezentačnú miestnosť, s ktorou sa Apple potrápilo a postavilo ju v podzemí. Na druhú stranu však presne takýmto spôsobom vzdala perfektný hold Stevovi Jobsovi.

Apple park - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.