Len včera sme vám priniesli článok o tom, že Apple Pay by sa na starom kontinente mohol objaviť už niekedy počas apríla. Tento článok bol veľmi potešujúci a mnohí sa už mohli pripravovať na prvé platby pomocou svojho iPhone. Dnes vám prinášame horšiu správu a to, že Apple Pay tu bude až koncom roka 2015!

Momentálne v Kanade!

Apple Pay je úplne nový platobný systém, ktorý síce vyzerá jednoducho, no uviesť podobnú službu na trh si vyžaduje dávku vytrvalosti a hlavne času, keďže treba podpisovať rôzne zmluvy a dohody s bankami. Práve preto Apple začína logicky na svojej domovskej pôde a teda v Amerike a pomaly expanduje aj na ďalšie miesta. Žiaľ tým ďalším miestom nie je Európa ale Kanada, v ktorej sa momentálne pripravuje všetko pre spustenie tejto služby.

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť
Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

Až koncom roka

Aj napriek tomu, že nevieme, kedy presne Apple Pay príde, vieme, že to bude až koncom tohto roka. Žiadne aprílové predstavenie sa teda nekoná a na túto jedinečnú službu si budeme musieť ešte počkať. na tejto správe je úplne najhoršie však to, že koncom roka 2015 tu už budeme mať aj iPhony 6S, čo znamená, že NFC v iPhone 6 zostane pre mnohých len nevyužitou funkciou. Každopádne chápeme, že podobná služba spôsobuje veľa problémov, ktoré je potrebné včas a prednostne riešiť a kvôli tomu nemôže byť predstavená skôr!

Apple Pay - svetapple.sk
Apple Pay – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.