Apple predstavilo svoj nový platobný systém, ktorý pomenovalo ako Apple Pay. U nás síce ešte nie je dostupný, no v Amerike sa teší veľkej obľube. Poväčšine mobilné platby vzrástli až o 50%, čo je od vydania aktualizácie iOS 8.1 naozaj dosť. Podľa všetkého má toto platenie veľkú budúcnosť ešte len pred sebou!

The New York Times

Nový platobný systém uzrel svetlo sveta spolu s podporou iOS 8.1, no New York Times tvrdí na základe svojho prieskumu, že už za tak krátky čas získal obľubu u mnohých fanúšikov. Pomocou svojich iPhonov vraj platia jedna radosť, čo potvrdzujú aj mnohé maloobchody, ktoré ho podporujú!

Walgreens, Whole Foods

Walgreens napríklad tvrdí, že od vydania Apple Pay sa počet mobilných transakcií na pobočkách zdvojnásobil! Whole Foods zase tvrdí, že zaznamenal viac ako 150.000 transakcií, ktoré prebehli pomocou nového platobného systému od Jablkovej spoločnosti.

whole

McDonald’s

Spoločnosti, ktoré boli doteraz spomenuté pravdepodobne pozná len malé percento z vás. Legendárny McDonald’s, ktorý má svoje významné zastupiteľstvo aj na Slovensku či v Česku však pozná každý. V Amerike totiž povolil svojim zákazníkom využiť nové technológie, ako napríklad Apple Pay a získal naozaj zaujímavé výsledky. Až 50% transakcií, ktoré prebehli tap-to-pay systémom pochádzalo práve z iOS zariadení.

mcdonalds-logo

No, zdá sa, že sa mobilný platobný systém, ktorý nám Apple predstavilo po boku nových iPhonov a hodiniek Apple Watch začína pomaly ale úspešne rozbiehať. Aj napriek tomu, že tieto čísla tvoria len drobnú časť všetkých transakcií, je na nich možné vidieť istý záujem zákazníkov vyskúšať si Apple Pay. Je teda jasné, že sa čoskoro spopularizuje a zamieri aj do našich končín! 🙂

zdroj: 9to5mac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.