Jablková spoločnosť mala s novými iPhonmi či iPadmi naozaj vynikajúci štart. Niektorí ľudia sú totiž ochotní „roztrhať sa“ za novými zariadeniami. Práve preto ich v Coupertine predali naozaj rekordné množstvo, čo sa podpísalo aj na ziskoch či hodnote spoločnosti. Dnes už Apple pokoril oposledný rekord z roku 2012.

Úspech

Nie je absolútne žiadnym tajomstvom, že sa Jablkovej spoločnosti v posledných dňoch naozaj darí. Veď za prvé dva dni predala dvakrát viac kusov svojho najnovšieho iPhonu, ako Samsung modelu Galaxy Note 4 za mesiac. Práve toto sa podpísalo na novom rekord, na americkej burze! Posledný rekord, ktorý bol zatiaľ neprekonaný, bol stanovený taktiež spoločnosťou Apple, no bolo to ešte v roku 2012 v dobe, keď vyšiel úspešný iPhone 5. Vtedy sa hodnota Apple vyšplhala až na cifru 661 miliárd amerických dolárov. Ako to je však dnes? No, dnes sa trhová hodnota Coupertínskeho giganta pohybuje na úrovni 661,7 milardy dolárov. Absolútny vrchol však zaznamenala včera v noci s hodnotou až neskutočných 669,6 miliardy dolárov, čím figuruje na úplne prvom mieste medzi firmami na americkej burze! Ide o jednoznačný úspech, keď si vezmeme, že spoločnosti ako Microsoft a podobne, dosahujú len menej ako dve tretiny z hodnoty Jablkovej spoločnosti. Je teda zrejmé, že táto hodnota zostane ešte veľmi dlho neprekonaná!

image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.