Začne firma Apple mobilnú energetickú revolúciu? Apple vraj plánuje umiestniť solárne články priamo do displejov zariadení!

Registrovaný patent pre solárne napájanie

Apple už dlhšiu dobu skúma, ako môžu byť použité solárne články v zariadeniach na úkor batérie, ktorej výdrž častokrát rozhoduje o kúpe zariadenia. Vyššiu výdrž chce dosiahnuť aj vďaka patentovej prihláške s číslom: 20140152632, publikovanrj americkou spoločnosťou, ktorá udeľuje patenty a ochranné známky.

Solárne články možno priamo v displeji!

V dokumentoch sa môžeme dočítať o metóde, vďaka ktorej by mohli byť solárne články zabudované priamo v displejoch nových iPhonov, iPadov a samozrejme v množstve nových zariadení, ktoré jablková firma pripravuje.

archimedes_iphone5_lifestyle_outside_35438535_08_610x436

Úprava jasu displeja a dobíjanie batérie

Apple používa okrem množstva senzorov aj jeden, ktorý nám dokáže upraviť jas displeja automaticky. Zabudovanie solárneho článku priamo do displeja by mohlo znamenať, že tento senzor zo zariadenia zmizne a nahradí ho práve článok, reagujúci na svetelné podnety. Pokiaľ práve nebude upravovať jas displeja, môže dobíjať batériu zariadenia, ktorá momentálne, povedzme si pravdu, nie je to čo by sme od firmy ako je Apple očakávali.

Apple už dlhšie pracuje na solárnych článkoch v zariadeniach.

Apple svoj záujem o využitie solárnych technológií prejavil už takmer pred šiestimi rokmi. Práve toľko si totižto podáva patenty, ktoré však zatiaľ nepoužil v žiadnom zo svojich skvelých zariadení. Preto je možné, že solárnych článkov v displejoch sa možno nikdy nedočkáme. No s Coupertina sa nám snažia čím ďalej tým viac naznačiť, že aj oni myslia ekologicky a riadia sa mottom „Zanechajme svet krajší, ako sme ho našli“.

cover_Apple_Better_Commercial

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.