Jablková spoločnosť patrí medzi prvých technologických gigantov, ktorí priniesli niečo ako Touch Bar do svojich počítačov. Dnes sú už dotykové displeje bežnou súčasťou notebookov a Apple trochu zaostáva. Neznamená to však, že nepracuje na upgrade. Teraz unikli podrobnosti…

Apple pracuje na novom Touch Bare

O všetky správy sa opäť postaral leaker Komiya, ktorý v poslednej dobe zdieľal veľa príspevkov týkajúcich sa spoločnosti Apple. Jeho predikcie vychádzajú pravidelne a tak nemáme dôvod pochybovať o dôveryhodnosti následujúceho úniku.

Podľa jeho čerstvých informácií, ktoré pochádzajú z jablkovej spoločnosti, dostane budúci MacBook (pravdepodobne zo začiatku iba 16″ model) väčší Touch Bar než súčasná generácia. K dispozícií by potom mohli byť až dve verzie.

Rozsiahlejšia dotyková plocha prinesie ďalšie možnosti ovládania, ktoré budú môcť vývojári využívať pri svojich aplikáciách či programoch. Horšou správou ostáva, že sa tohto prvku v roku 2020 skoro určite nedočkáme. Novinka by mala prísť najskôr počas 2021 alebo potom počas 2022. Nie je to ale všetko.

Inžinieri a dizajnéri spojili hlavy dokopy a momentálne navrhujú prepracovanú Magic Keyboard. Aj tá by mohla v následujúcej generácii priniesť Touch Bar, ktorý používatelia ocenia pri práci na iMacu alebo Macu Pro. V súčasnosti tu takýto prvok chýba a je to obrovská škoda. Spolu s OLED pásikom by mal pribudnúť aj senzor odtlačkov prstov Touch ID.

Uvidíme ako to dopadne v praxi. Samotná technológia je síce veľmi zaujímavá a efektívna, no mnoho používateľov priznáva, že ju vôbec nepoužíva. Je to však len vec zvyku a typu práce, ktorý na svojom Macu vykonávate. Za nás je Touch Bar super vecička a tešíme sa na ďalšiu generáciu. Do komentára nám napíšte, aký máte názor na spomínanú technológiu vy.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple zdieľalo fotografie slovenskej talentovanej fotografky na Instagrame.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.