Najväčšia firma na svete má obrovský globálny vplyv a jej služby sa už dlhodobo používajú po celom svete, no problémom je to, že nie všetky. Inými slovami, tu sú služby ako Apple Music a iTunes, ktoré fungujú všade, no sú tu služby ako napríklad Apple Pay, ktoré všade nefungujú a to samozrejme znamená, že ani u nás či v Česku. Apple vraj ale usilovne pracuje na tom, aby sa to zmenilo!

Apple pracuje na rozširovaní Apple Pay!

Myšlienka Apple Pay je naozaj vynikajúca, platiť pomocou telefónu, ktorý máme furt pri sebe a navyše ho väčšinou držíme v ruke je jednoducho skutočne skvelá a takéto riešenie je dokonca aj bezpečné, keďže na platbu treba Touch ID, teda priloženie prsta na senzor otlačkov prstov. Vďaka tomu ťa systém autorizuje a platba prebehne. Problém Apple Pay je ale taký, že nie je úplne jednoduché ho zakomponovať všade.

- Reklama -

Predstavený bol ešte s príchodom iPhonu 6 v roku 2014, áno čítaš správne sú to už takmer dva roky a u nás stále nič, hoci všetky nové zariadenia majú NFC na to, aby mohla prebehnúť bezkontaktná platba. Kde je teda problém? Odpoveď je vlastne pomerne jednoduchá. Hlavný problém je v tom, že Apple musí rokovať s bankami a podobne, no a zvládnuť tak ohromné množstvo inštitúcií nie je asi úplne jednoduché.

Najmä ak ide o Európu, kde je obrovské množstvo štátov a v Apple musia vybavovať prioritne tie, kde sa Apple zariadenia predávajú najlepšie. No a čo z toho vyplýva? Že Česká republika ani Slovensko na popredných priečkach určite nie je, aj keď sa tu tieto produkty predávajú na miestne finančné podmienky až príliš dobre.

Uvidíme teda, ako to bude s Apple Pay vyzerať aj v budúcnosti, nepredpokladáme však, že na našom trhu bude rýchlo. Apple ale prisľúbilo, že sa sústredí, aby sa služba rozšírila omnoho rýchlejšie na európskych trhoch.

My musíme ostať naladení a dúfať, že sa podarí s bankami dohodnúť čo najskôr. Je jasné, že Apple Pay u nás nebude hneď zajtra ale možno už nie sme tak ďaleko od jeho oficiálneho spustenia aj u nás. Veď, nechajme sa prekvapiť! 🙂

Apple Pay - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.