Apple na svojej Keynote práve predstavil novú Apple TV. Jedná sa už o štvrtú generáciu. Tim Cook verí, že táto Apple TV je budúcnosť televízie. Kladie dôraz hlavne na pohodlie. Väčšina vecí sa dá ovládať pomocou hlasovej asistentky Siri. Ďaľšiou novinkou je AppStore v Apple TV….

Aplikácie v TV sú budúcnosť

Tim Cook oznámil, že aplikácie v Apple TV sú veľmi podstatné a budú tvoriť budúcnosť sledovania televízie.  Po tomto bolo uvedené, že aplikácie sú dosputné na App Store. Taktiež bolo oznámene, že 11 miliónov developerov sa môže realizovať na aplikáciach pre Apple TV. Tak isto prináša možnosť hrať klasické iOS hry sa teraz môžeš zahrať na Apple TV. ďalej môžeš nakupovať, čo je veľmi pohodlné!

- Reklama -

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.27.00

Nový ovládač

Nová Apple TV sa dočkala aj ovládača ktorý obsahuje dotykovú plochu takzvaný Touch Surface. Taktiež obsahuje tlačidlo pre hlasitosť, menu, Air play. Najzaujímavejšie tlačítko je tlačidlo pre hlasovú asistentku Siri. Diaľkový ovládač obsahuje dokonca akcelerometer a gyroskop. Nabíjanie je možné pomocou lightning kábla.

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.27.24

Nový OS

Apple TV taktiež dostala úplne nový, moderný operačný systém, ktorého súčasťou je napríklad Siri. Operačný systém je veľmi kompatibilný, preto je veľmi jednoduché tvoriť aplikácie pre Apple TV. Činiť sa tak môže až 11 miliónov registrovaných developerov.

tvOS

Siri

Novinkou v Apple TV je hlasová asistentka Siri, ktorá je nepochybne veľmi potrebná a jej používanie pri TV je veľmi pohodlné. Siri sa objavuje vo forme farebných vlnoviek, tak ako ju poznáme s iOS 9 (beta testeri) alebo s Apple Watch. So Siri si môžeś vyhľadávať filmy, dokonca si môžeš vybrať filtráciu ako napríklad akčné filmy, sci fi a podobné. Novinkou je taktiež možnosť pretáčať filmy dozadu pomocou hlasovej asistentky! A to nie je všetko. Pri sledovaní filmu ti Siri bez váhania napríklad odpovie ktorý herci hrajú vo filme.

Výkon

Nová Apple TV je niekoľkonásobne výkonnejšia ako jej predošlá verzia, ktorá dnes oslavuje prakticky už tri roky od svojho predstavenia. Pod jej “kapotou” pracuje procesor Apple A8, ktorý poznáme aj z dnešných iPhonov 6 a 6 Plus. Je pravdepodobné, že nová Apple TV poskytne vyšší výkon, ako súčasný iPhone 6, nakoľko je pripojená priamo na zdroj, a tak procesor nemusí byť oklieštený na výkone s cieľom znížiť spotrebu energie. Dalším vylepšením je Bluetooth 4.0.

Cena a dostupnosť

Cena Apple TV pre 32GB verziu je 149 dolarov a 64Gb verie je 199 dolárov. Dostupná by mala byť koncom októbra tohto roku. Súčasné generácia sa bude ďalej predávať za 69 dolárov.

IMG_3849

Apple TV 4
Apple TV 4
Apple TV 4
Apple TV 4
Apple TV 4
Apple TV 4

 

IMG_3843

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]