Jablková spoločnosť sa rozhodla, že na tohtoročnej konferencií nás neprekvapí len novými iPhonmi či hodinkami Apple Watch. Apple práve predstavilo iPad 7. generácie s 10,2″ Retina displejom.

Apple práve predstavilo iPad 7. generácie

Nový tablet prichádza s väčším 10,2″ Retina displejom, ktorý nahrádza 9,7″ displej. 7. generácia iPadu ponúka perfektný čip Apple A10 Fusion, ktorý je 2x výkonnejší ako najlepšie predávané počítače na trhu. Nové zariadenie obsahuje okrem iného aj možnosť pripojiť sa na klávesnicu cez Smart Keyboard čo je pre toto zariadenie absolútna novinka.

Taktiež tu nájdeme podporu pre Apple Pencil a perfektne zladený hardvér s novým operačným systémom iPadOS, ktorý nám bol bližšie odprezentovaný na samotnej konferencii. Zariadenie je okrem iného vyrobené z hliníku vďaka čomu je na 100% recyklovateľné. To je v dnešnej dobe dôležitá informácia.

Na zadnej strane nájdeme výkonnú 8MPx kameru, vpredu potom odomykanie pomocou senzoru otlačkov prstov. Zariadenie bude ponúkať aj verziu s možnosťou pripojenia na LTE.

Zariadenie prekvapí nie len perfektným výkonom ale aj nízkou cenovkou. Tá bude štartovať na úrovni 329$ s tým, že pre účely vzdelávania sa bude predávať za ceny 299$. Novinka sa začne predávať celosvetovo už 30. septembra.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here