Po roku sme sa opäť dočkali. Apple osviežilo paletu mobilných zariadení a predstavilo až 4 nové modely. Čo prináša základ ponuky pre rok 2021?

Pozeráme sa na prvé zábery iPhonu 12. Nové zariadenie bude ľahšie a menšie, s displejom o veľkosti 6,1″. Hranaté línie nového modelu sa nesú späť v čase a pripomínajú staršie iPhone SE 1. gen či 5S. iPhone 12 by mal byť o 11% tenší a o 15% menší ako iPhone 11.

Najnovší model od Apple dostal ostré hrany a menšie telo.

Bude disponovať 5G pripojením, Super Retina XDR OLED displejom z iPhonu 11 Pro a špeciálnou keramickou ochranou displejového skla, ktoré má byť ešte odolnejšie ako to doposiaľ najpevnejšie – na minuloročnom iPhone 11 Pro.

iPhone 12 príde v piatich farbách

Nový model dostal procesor A14 Bionic vyrobený 5nm technológiou. Oproti A13 bude mať o 40% viac tranzistorov a podľa Applu je o 50% rýchlejší než akýkoľvek iný procesor v smartfóne. A14 Bionic sa skladá z šiestich jadier – 2 pre vysoký výkon a 4 pre energetickú efektivitu.

Dočkáme sa aj vylepšené fotoaparátu, ktorý bude mať 2 objektívy podobne, ako minuloročný model 11. Dostane tiež vylepšený Night mode a HDR 3, ktoré budú prvýkrát dostupné aj pre prednú kameru a širokoýhly objektív.

iPhone 12 dostal 2 objektívy – klasický a širokoúhly

Zaujímavosťou je tiež prítomnosť MagSafe nabíjačky, ktorá príde s rôznymi krytmi a príslušenstvom. V princípe ide o magnet na zadnej strane iPhonu, vďaka ktorému sa nabíjačka zvládne doslova „prilepiť“ na zariadenie.

iPhone 12 and Apple Watch dual charger
iPhone 12 and Apple Watch pripojené na novej nabíjačke pomocou MagSafe

S iPhonom 12 a nabíjačkou MagSafe Apple predstavilo aj spoločnú nabíjačku pre iPhone a Apple Watch. Zariadenie príde v piatich farbách – biela, čierna, červená, svetlozelená a modrá.

Jeho cena bude začínať na 870€ za 64GB verziu, pričom dostane aj verzie s väčšou kapacitou – 128GB a 256GB. Najdrahšia verzia sa bude pohybovať na úrovni 1 050€.

Článok budeme aktualizovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.