Bezdrôtové slúchadlá AirPods patria medzi najpopulárnejšie aj na našom trhu. Preto považujeme za dôležité aby aj naši čitatelia vedeli, že pre ne Apple práve vydalo update. Dotýka sa druhej generácie slúchadiel ako aj verzie AirPods Pro, ktoré boli predstavené len pred pár mesiacmi.

Apple práve vydalo update pre AirPods 2 a AirPods Pro.

Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom aby všetky jej produkty fungovali bez jediného zaváhania. Presne preto práve vydala úplne nový firmware pre svoje bezdrôtové slúchadlá, ktoré má v ponuke. Podľa dostupných informácii sa netýka prvej generácie AirPods, ale len tej druhej a potom modelu Pro.

- Reklama -

Kým klasická verzia AirPods 2 fungovala na firmware 2A364, model Pro bežal na 2A364. Išlo teda o dve úplne rozličné systémy. Po novom by sa mali pomocou najnovšej aktualizácie zjednotiť. Nová verzia firmwaru je označená ako 2C54. Pokiaľ máte AirPods a neviete ako prebieha aktualizácia, v podstate vám môžeme povedať, že to ani riešiť nemusíte. Produkt urobí všetko za vás.

Podmienkou je ale to aby boli obe slúchadlá odložené v nabíjacom púzdre, ktoré je napojené na elektrickej sieti a zároveň pripojené k vášmu iOS zariadeniu. Pokiaľ ich necháte vedľa seba ležať na nabíjačke povedzme celú noc, aktualizácia prejde a vy o tom ani len nebudete vedieť.

AirPods vs. AirPods Pro, ktoré sú pre vás tie správne? Prečítajte si v našom článku.
Aktualizácia sa týka nových ale aj starších modelov – svetapple.sk

Kontrola Firmwaru v AirPods

Aktualizáciu nemôžete nijakým spôsobom „umelo“ vyvolať. To čo ale môžete je aspoň kontrola aktuálnej verzie Firmwaru na vašom zariadení. Urobíte to takto:

  • Pripojte AirPods k vášmu iPhonu/iPadu
  • Otvorte na iPhone Nastavenia
  • Vyberte kolónku Všeobecné
  • Vyberte kolónu Informácie
  • Vyberte kolónku AirPods
  • Objaví sa vám číslo aktuálnej verzie firmwaru.
  • Hotovo.

Nakoľko sa jedná len o firmware, nikto presne nevie, čo na slúchadlách robí. Predpokladá sa ale, že sa týka napríklad bezdrôtového nabíjania, nakoľko aktualizáciu nenájdeme na prvej generácii AirPods (ktorá ho nemá).

Tak isto by mohli mať slúchadlá lepšie a kvalitnejšie pripojenie, mohli by sa zbaviť niektorých chýb a bugov, ktoré trápia používateľov a taktiež by sa mohol firmware jemne dotýkať aj výdrže batérie. V každom prípade ide ale len o teoretickú rovinu. Ako to bude naozaj ukáže až prax! Máte už aktualizované svoje AirPods alebo ešte stále nie?

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
Apple práve vydalo update pre AirPods 2 a AirPods Pro. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.