Spoločnosť Apple sa minulý rok rozhodla urobiť jeden ťah, ktorý nikto nečakal. Predstavila totiž inteligentné hodinky v zlatej edícii, ktorých hodnota sa pohybuje na úrovni 10 000-17 000$. Takáto suma za spotrebnú elektroniku je jednoducho neakceptovateľná a nejeden si pravdepodobne myslel, že predaje skončia na trojciferných číslach, avšak nestalo sa tak. Spoločnosti sa už podarilo predať vyše 2000 takýchto hodiniek a záujem neustále rastie.

Apple Watch Edition – 2000 kusov

Spoločnosť Apple spravila doslova majstrovský ťah keď predstavila hodinky Apple Watch Edition, ktoré sú pokryté 18 karátovým zlatom. Jeden by si možno nikdy nemyslel, že by bol niekto ochotný zaplatiť za spotrebnú elektroniku čiastku 10 000-17 000$ avšak ako sa zdá našli sa aj takýto používatelia a nebolo ich práve málo. Hoci číslica 2000 nevyzerá pri spoločnosti akou je Apple ako úspech, pravda je niekde inde.

Pokiaľ si totiž vezmeme priemernú cenu 13 500$, ktorú Apple Watch Edition majú, dostaneme sa na naozaj veľmi zaujímavé cifry. Len predajom Apple Watch Edition by mal byť totiž tržby 27 000 000$. Ani toto číslo nie je síce pre Apple až tak ohromujúce, avšak konkurencií sa o takejto marži asi ani len nesníva. Navyše netreba zabúdať na jeden veľmi dôležitý fakt a to, že Apple Watch Edition sú na trhu len približne 3 mesiace, čo znamená, že do konca roka by mohli byť predaje podstatne vyššie.

Doteraz podľa neoficiálnych odhadov totiž Apple stihlo predať okolo 2,5 až 3 milióny kusov všetkých hodiniek Apple Watch a aj keď predaje výrazne poklesli, stále ide o neuveriteľné čísla, ku ktorým sa konkurencia zrejme nikdy nepriblíži.

Prečítajte si tiež  Obrovský úspech Apple Watch: Snímač okysličovania krvi je taký presný, ako certifikované zdravotnícke prístroje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -