Apple sa chystá predstaviť celkovo 3 nové počítače Mac presne tak, ako sa už dlhšiu dobu špekuluje. Samozrejme povedať to na 100% nemôžme ale informácie, ktoré sa k nám tentokrát dostali z Ruska tomu nasvedčujú ešte viac. Apple si tu nechalo zaregistrovať celkovo 3 nové produkty. Čoho sa teda dočkáme už v piatok na poslednej tohtoročnej Keynote? Prečítaj si viac! 

Registrácia

Rusko je pre mnohých krajina neobmedzených možností a pre iných zase obrovský trh, kde môžu predávať milióny kusov svojich počítačov. Pochopiteľne, keby Apple nepredávalo aj tu, pripravilo by sa o veľké peniaze a to by bola hlúposť. Tesne pred predstavením sa teda pripravilo, aby neboli problémy s dodávkou nových počítačov. Je tu však ale jeden nemalý problém a to je ruská legislatíva. Tá totižto prikazuje výrobcom počítačov registrovať všetky zariadenia, ktoré majú buď to šifrovacie alebo kryptografické schopnosti. Do tejto kategórie pochopiteľne spadá aj Apple so svojimi počítačmi.

- Reklama -

Najnovšie sa teda zo zverejnených informácií dozvedáme, že Apple len pár dní pred veľkou konferenciou prihlásilo tri nové zariadenia, ktoré sú definované ako „prenosné počítače“. O aké modely ide ale bližšie špecifikovať na základe zápiskov nevieme. Počítače sú registrované ako A1706, A1707 a A1708. Prvé dva modely budú pravdepodobne celkom nové MacBooky Pro 13″ a 15″, ktorých príchod je v podstate na 100% istý. Tretí, neznámy počítač by mohol byť nový MacBook Air s 13″ displejom, o ktorom sa tiež špekuluje.

Súčasné MacBooky Air už dlhšiu dobu nikto neaktualizoval, a tak by sa patrilo vybaviť ich minimálne Retina displejom. Takto má na to Apple jedinečnú príležitosť. Tieto počítače sú totižto pre svoje ideálne rozmery obľúbené po celom svete či už medzi novinármi alebo bežnými ľuďmi. Sú skrátka vynikajúce, no ich problém je taký, že sú veľmi zastaralé. To by sa ale mohlo už o pár dní zmeniť. Čo sa dizajnu týka, tak všetky počítače sa ponesú v duchu MacBook 12″ s Retina displejom. Pôjde teda o veľké zmeny. Samotnej Keynote sa dočkáme už v piatok, takže sa máme určite na čo tešiť! 🙂

MacBook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.