O iPode Touch a vlastne celkovo o iPodoch sme počuli asi len na konferencii, kedy ho Apple zaradilo medzi zariadenia, ktoré budú podporovať iOS 9 aj svojou 5. generáciou. Ináč o dotykovom multimediálnom zariadení od spoločnosti Apple nepadlo ani slovo a vyzerá to tak, že Apple ukončuje éru iPodu Touch. Podľa najnovších informácií to však vôbec nie je pravda!

Apple pracuje na novom iPode Touch

Podľa najnovších informácií Apple v súčasnej dobe pracuje na novom iPode Touch, ktorý by mal nahradiť súčasnú piatu generáciu, ktorá sa tu s nami ťahá už od roku 2012 (iPhone 5). Je teda načase, aby dostal novšie technológie ako aj vyšší výkon. Veď ten v súčasnej generácii je totožný s iPhonom 4S. Novinka by vraj mala dostať aj dve veľkosti displejov po vzore iPhonu 6 a iPhone 6 Plus, konkrétne 4,7″ a 5,5″.

iPod Touch 5. generácie - svetapple.sk
iPod Touch 5. generácie – svetapple.sk

Apple chce aby bol jeho ďalší iPod ešte tenší ako ten súčasný a podľa všetkého aj naozaj bude, aj keď súčasná generácia je už naozaj extrémne tenká. Dostať by mohol aj fotoaparát z iPhonu 6, a čip Apple A9, ktorý bude ponúkať septembrový model iPhonu 6S. Taktiež by tu mala byť samozrejmosťou aj prítomnosť technológií, ako Touch ID, Apple Pay, či možno dokonca aj Force Touch aj keď ten je len málo pravdepodobný.

Predstavenie tohto zariadenia, je plánované na jeseň tohto roka avšak nepríde spoločne s novými iPhonmi na jednej Keynote, ale zrejme neskôr (možno na Keynote, kde prídu nové iPady). Každopádne by sme sa ho mali dočkať už tento rok. Jeho cena ešte nie je známa ale odhady hovoria o 250$-300$. Uvidíme teda, či nás Apple skutočne prekvapí a predstaví nám nový iPod Touch alebo išlo len o planý výkrik do tmy! 🙂

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré sú dnes zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.