Povedzme si na rovinu, že MacBook Air patrí stále medzi tie najpopulárnejšie počítače tejto značky. To všetko aj napriek tomu, že sme sa počas posledných rokov dočkali len minimálnych zmien v oblasti aktualizácie. Jediné, čo sa v tomto počítači dlhodobo vylepšuje je GPU a CPU. Ináč však sa však vývoj modelu Air akoby zastavil ešte niekde v rokoch 2012-2013. Po novom to bude ale zrejme iné. 

Dokonalé rozmery, príjemná cenovka

Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI prezradil, že Apple tento rok plánuje predstaviť celkom novú generáciu počítača MacBook Air. Podľa jeho predpokladov sa dočkáme tohto produktu už niekedy v druhom štvrťroku 2018 a neskončí len pri lepších parametroch. Apple by vraj mohlo Air prekopať od základov. Všetci dobre vieme, že tento počítač je aj napriek stagnujúcej aktualizácii stále jeden z najpopulárnejších, aké Apple predáva. Aj preto sa ho ešte stále zubami nechtami drží. Vo výsledku sa možno dočkáme celkom nových tvarov, vylepšených procesorov, no hlavne dúfame, že Apple popracuje na displeji.

- Reklama -

Práve tento počítač v oblasti MacBookov ako jediný neponúka Retina displej a jeho rozlíšenie je naozaj veľmi veľmi slabé. Sami sa čudujeme, že ho Apple ešte za niečo nevymenilo ale ako sme už uviedli vyššie, asi to svedčí o tom, že tento počítač je stále veľmi populárny a dobre sa predáva. Kuo predpokladá, že sa do konca roka dočkáme vďaka predstaveniu tohto modelu o nárast predajov MacBookov až o 10-15%.

Lacný MacBook by mohol na poly predajov poriadne zamiešať karty. išlo by o úplne najlacnejší počítač, ktorý by malo Apple vo svojej ponuke. Hovoríme tu teda o cenovke, ktorá by pravdepodobne mohla podliezť aj magickú hranicu $1 000. Nechceme mať ale dopredu zbytočne veľké oči a očakávania. Všetkého sa už o pár mesiacov dočkáme sami!

MacBook Air sa konečne dočká svojho veľmi dlho očakávaného nástupcu. Príde už v druhom štvrťroku 2018 - svetapple.sk
MacBook Air sa konečne dočká svojho veľmi dlho očakávaného nástupcu. Príde už v druhom štvrťroku 2018 – svetapple.sk

zdroj: idownloadblog.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.