To, čomu nikto neveril. To, čo Steve Jobs neznášal. Apple dnes predstavil stylus pre nový iPad Pro – Apple Pencil. Názvu sa spočiatku niekoľko divákov z publika zasmialo, ale Apple to myslí úplne vážne. Každopádne Apple Pencil vyzerá rozhodne skvele, v prípade nového iPadu Pro dáva zmysel a rozhodne bude pre obrovskú uhlopriečku ako stvorený.

Apple Pencil

Apple Pencil hneď na prvý pohľad ohúri svojim designom. Podporuje technológiu Force Touch, a tak stačí viac zatlačiť a razom kreslíš hrubé čiary alebo pero len nakloniť a čiara sa prispôsobí náklonu. Na produktovom videu pero pôsobilo ako keby bolo úplne obyčajná fixa, ktorá kreslí presne tak, ako ťaháš, tlačíš alebo nakláňaš. 

- Reklama -

Pero sa ale samozrejme nezaobíde bez energie, preto má v sebe integrovanú miniatúrnu batériu, ktorú musíte dobiť cez Lightning konektor na druhej strane pera, napríklad tak, že ho pripojíte priamo do iPadu Pro a pero sa dobije opäť do plna. Trochu smutnou správou je, že Apple Pencil sa bude predávať úplne oddelene a teda ho k iPadu Pre nedostanete. iPad Pencil bude stáť $ 99. Dostupné bude v novembri spoločne s iPadom Pro.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.