Spoločnosť Apple dnes spravila veľký krok, keď predstavila špeciálny program pre výrobcov príslušenstva k hodinkám Apple Watch. Nový produkt má teda podobný program ako MFI (Made For iPhone/iPad/iPod) až na to, že sa nazýva „Made for Apple Watch“. Spoločnosť teda okrem nového programu ukázala aj to, že si uvedomuje, že k hodinkám Apple Watch bude rôzne príslušenstvo a chce to mať všetko pod kontrolou!

Presné rozmery

Výrobcovia rôzneho príslušenstva, ako napríklad krytov, či fólií dostanú presné rozmery hodiniek, aby všetky obaly sedeli čo najlepšie. Pre predstavu si pozrite obrázok nižšie, kde sa nachádzajú kóty rôznych rozmerov ako aj zaoblených hrán!

- Reklama -

Pravidlá

S výrobou špeciálneho príslušenstva pre Apple Watch prichádzajú aj prísne pravidlá so strany Apple, ktoré musia výrobcovia prísne dodržiavať. Tak napríklad púzdra a obaly na Apple Watch nesmú zakrývať reproduktor, mikrofón, senzory a bezdrôtové nabíjanie na spodku zariadenia, ďalej nesmú akokoľvek brániť ovládaniu displeja, ani ho nemôžu prekrývať, no a nakoniec nesmú brániť funkcionalite korunky na boku zariadenia, ktorá sa bude musieť dať otáčať a samozrejme stláčať. No, výrobcovia to nemajú ľahké ale s podobnými pravidlami museli dopredu rátať, keďže ako dobre poznáme Apple, záležať si dá na každom jednom detaile.

Apple Watch Case - svetapple.sk
Apple Watch Case – svetapple.sk

Remienky

ďalšou samostatnou kapitolou sú samozrejme remienky pre Apple Watch, ktoré taktiež budú vyrábať výrobcovia tretích strán. Tu však budú musieť použiť špeciálne ušká pre uchytenie, ktoré má dodávať autorizovaný distribútor. Pre Apple je to samozrejme dobrý biznis, keďže ušká budú dodávané za cenu, akú si spoločnosť sama nadiktuje.

Žiaľ v dokumentoch, ktoré poskytlo Apple sa nikde nenachádza zmienka o skrytom porte, ktorý mohol slúžiť ako doplnok pre externé batérie. Je teda viac než možné, že na využitie podobného konektora budeme musieť počkať až dovtedy, kým nebudú predstavené hodinky Apple Watch druhej generácie!

Výrobcovia Apple Watch príslušenstva dostali presné rozmery, ktoré musí príslušenstvo spĺňať! - svetapple.sk
Výrobcovia Apple Watch príslušenstva dostali presné rozmery, ktoré musí príslušenstvo spĺňať! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.